אורחים נוספים הגיעו | הורים בכיף

אורחים נוספים הגיעו

28/09/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

ילדים מרכיבים פאזל

הבן ובעיקר האמא התרגשו מהפעם הראשונה שחבר מהגן הגיע לבקר. חמוטל כתבה על החוויה וגם הכינה לכם כמה טיפים שווים כדי שהכל יעבור בשלום

הביקור הראשון של חבר מהגן היה רגע בלתי נשכח. למארח ולפחות אצלנו בבית, גם לאימא שלו. התרגשנו כל כך (בעיקר אימא) והתכוננו לאורח החשוב בכזאת תשומת לב (בעיקר אימא), שסבתא העירה בקול חמוץ שחבל שכשהיא באה לביקור אף אחד לא חושב להצטייד לכבודה בשלושה סוגי פירות, לאפות עוגיות טחינה ולקנות מיכלים של בועות סבון.

לפני הביקור של בן הארבע ההוא, החבר הכי טוב של הבכור מהגן, ערכנו בבית כמה חזרות. הזכרתי למארח לעתיד שחשוב מאוד לשתף את האורח בצעצועים, לקחת אותו לסיור בבית (ולהתמקד במיקום של השירותים), לא לעזוב פתאום את המשחק המשותף וללכת לשחק במשהו אחר, לא לריב ולא להעליב. הוא הבטיח לי ברצינות שלא ישכח שום הוראה וכשניסיתי להתחכם ולשאול "מה לא תשכח?" התברר שהוא לא זוכר אף מילה. האורח כבר היה במעלית ולא היה זמן לחזרה נוספת על כל הכללים, אז נאלצתי לסמוך על החביבות הטבעית שלו ועל החברות ביניהם ולקוות לטוב.
באופן כללי לא היה מזיק לי לקוות לטוב, כי הביקור הזה הכניס אותי ללחץ יותר מכל ביקור אחר, חוץ מהביקור הראשון של סבתו המנוחה של בעלי, עוד לפני החתונה. פחדתי שהם יריבו. פחדתי שהאורח ישתעמם. פחדתי שיתברר שהוא אלרגי לכיבוד שהכנתי ואני אצטרך להזמין אמבולנס ולהסביר בדמעות לאימא שלו שלא חשבתי שיש בעולם ילד שאלרגי למלפפונים. נדמה לי שאפילו אני כבר הבנתי שהחששות שלי לא כל כך מציאותיים, אבל הדמיון המשתולל סירב לעצור.

כשהגיע האורח, ילד חמוד והרבה פחות מפחיד מאשר בסיוטים שלי, העניינים התנהלו לא רע. קצת שיחקו. קצת רבו. קצת פוררו חטיפים על הספה. קצת דרשו טלוויזיה וקצת גם קיבלו. כשגמרו להחריב את הסלון נתתי לכל אחד מהם מכל בועות סבון ושלחתי אותם לחדר האמבטיה, שם ישבו באמבטיה הריקה והפריחו בשמחה בועות שריחפו בין הארון למתלה המגבות ונתלו באשכולות עדינים מהמראה. וזה בדיוק המחזה שראתה האימא של האורח כשבאה לאסוף אותו כמו שסיכמנו. הילד שלה, רטוב ממיי סבון, עוגייה ביד אחת, יושב באמבטיה בלבוש מלא פלוס הנעליים שלא הסכים לחלוץ ומשחק באוסף ברווזי גומי. אני לא יודעת מה היא חשבה, אבל אני די בטוחה שהילד שלה נהנה ובינינו, זה מה שחשוב.

ביקורי חברים בגיל הרך, איך תעשו את זה נכון:

1. אל תשלחו לבד ילד שלא מסתדר במקומות חדשים. ילדים קטנטנים צריכים להגיע עם ליווי.

2. כשהאורח מגיע לבד, הגבילו את זמן הביקור. בגיל 3-4, שעה וחצי בבית זר מספיקות בהחלט.

3. ותרו בשלב הראשון על אירוח כולל ארוחת ערב. למה לכם להסתבך עם דרישות משונות של עוד ילד בלי לדעת מה ההורים שלו חושבים על ארוחה שמורכבת מפסטה בלי כלום ורק הצהוב של הביצה?

4. אל תיתפסו לא מוכנים. הכינו כמה אפשרויות שונות למשחק, שתוכלו להציע להם כשישתעממו.

5. הכינו לעצמכם נשק סודי: משחק, צ'ופר או צעצוע מיוחד שתשלפו ברגעי משבר. אצלנו למשל עוד לא ביקר האורח שההצעה להתחפש לפיראט או לשטן עם קלשון מארגז התחפושות לא הצליחה לרכך.

דרגו את הכתבה:

תגובה אחת ל אורחים נוספים הגיעו

  1. מעניין מאוד

השאירו תגובה


6 − = 5

יש לעשות את הפעולת חשבון