הבה נכינה ונרעישה | הורים בכיף

הבה נכינה ונרעישה

19/06/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

בוקר אחד מתקשרים ומבקשים ממני לכתוב פוסט עם יצירה. שזה סבבה באמת, זה סך הכל העבודה שלי והכל ועדיין, לחשוב על יצירה זה דבר שבאופן עקרוני הוא די פשוט – לוקחים דף, מקשקשים עליו קצת והנה, יצירה, לא זה המקרה.
כאן ובכלל בחיים, כשאתה רוצה להיות מקורי או חדשני, אתה צריך לתכנן טיפה קדימה, לחשוב על ערכים, מדיניות, התאמה. הרי לקשקש על דף כל תינוק יכול, אתה הרי רוצה לבנות כאן מונומנט שיעמוד בגאווה כנגד צוק העיתים ויתחרה בחולות הזמן. כשבעוד 30 או 40 שנה גננות עוד יספרו על היום בו קראו בבלוג של שטוזים על יצירה אחת, ששינתה את פני עולם היצירה לעד. ואז יעשו אותה עם הילדים, זאת אומרת אם יהיו בקבוקוני משקה שטוזים ולא יחרב העולם עד אז.
ואם אנחנו עוצרים לשניה רצינית, אז האמת היא שתכנון יצירה אכן מצריך טיפה מחשבה. הערכים מאחורי היצירה הנוכחית הם שלושה – בטיחות, קיימות, והתפתחות. ברמה הבטיחותית צריך לשים לב שאף אחד לא יפגע תוך כדי הכנת היצירה או בשימוש בה בהמשך. ברמת הקיימות, כל החומרים בה, או לפחות רובם המכריע הם חומרים שנעשה בהם שימוש חוזר. ברמת ההתפתחות, מטרת היצירה לפתח את חושי הילד ולחדד את האינטיליגנציה המוזיקלית שלו.
זהו, סיימתי לחפור, נשבע בואו נתחיל.

אנחנו מכינים היום סדרת רעשנים אשר כל אחד מהם מייצר צליל שונה. לשם כך נזדקק ל:

• חמישה (או יותר) בקבוקוני שטוזים ריקים.

• חמישה פקקים של בקבוקי משקה קלים. מהסוג של בקבוקי הליטר וחצי או חצי הליטר הרגילים.

• חמישה שיפודים עבים, קטומי שפיץ וחתוכים לחצי האורך.

• סוגים שונים של מילויים לרעשן. בחרו חומרים בעלי רמת קושי החומר שונה וגודל שונה. אני בחרתי בקמח תירס, שומשום, פתיתים, עדשים כתומים ועדשים ירוקים.

• סכין חדה.

• קרש חיתוך.

רעשנים תוצרת בית

הוראות הכנה:

1. לשתות את השטוזים!

2. לשטוף, לייבש ולהפשיט את הבקבוקים מהכיסוי שלהם.

3. בעזרת הסכין, ע"ג קרש החיתוך, ליייצר חרך דק בפקקים. מבוגר בלבד.

4. להחדיר את השיפוד אל תוך הפקק כך שהשפיץ הקטום נכנס מתוך הפקק אל מחוצה לו (אילו היה סוגר בקבוק). דורש מעט כוח.

5. אם מאוד רוצים (למרות שבאמת אין צורך), ניתן להזליף מעט דבק חזק על החיבור בין השיפוד לפקק. על כל פנים, אם ישלף השיפוד, הלחץ שיוצר הפקק יסגור את החרך באופן מיידי וכלום לא יתפזר על הרצפה.

6. למלא את הבקבוקנים במילויים השונים.

7. הנה הקטע המגניב – מכניסים את פקק המשקה בו נעוץ השיפוד אל פיית הבקבוק. פיית הבקבוק היא בדיוק בקוטר של הפקק אל גמישה מעט. דחיפה קלה תכניס את הפקק פנימה די בקלות. כשיעבור הפקק את הפיה לחלוטין, היא תתכווץ בחזרה ולא תאפשר את יציאתו. רק הקפידו לשמוע עד שאתם שומעים את הקליק הקטן המסמן שהפקק עבר עד הסוף. לפעמים צריך לחיצה נוספת בצד השני.

8. צבעו את הבקבוקים באיזה צבעים שבא לכם. המומלצים ביותר הם צבעי שמן או אקריליק, כאלו שלא נמסים במים. גם טושים פרמננטים (כמו ארטליין) יעבדו מצויין.

9. בצעו בדיקה נוספת כי הפקקים מקובעים כהלכה.

10. רשרשו כל עוד נפשכם בכם.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


1 + 6 =

יש לעשות את הפעולת חשבון