היום יוצאים לגינה! | הורים בכיף

היום יוצאים לגינה!

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

אין ויכוח שיציאה לגינה עדיפה על צפייה בטלוויזיה, משחקי מחשב או כל פעילות פאסיבית אחרת בבית. למזלנו, מזג האוויר בישראל נעים מרבית ימות השנה, מה שמאפשר לצאת עם הילדים לגינת המשחקים וליהנות מפעילות ספורטיבית ובריאה.

כל היתרונות שיש ביציאה לגינה עם הילדים:
• שיפור יכולות מוטוריות: במיוחד בגילאים צעירים, היציאה לגינת המשחקים היא הזדמנות מצויינת לשפר את המוטוריקה הגסה דרך טיפוס, ריצה, קפיצה, משחק בחול ובניה. וכך, משחק תמים במתקנים בגינות המשחקים מסייע בחיזוק רצועת הכתפיים והקואורדינציה. לכל אלו יש משמעות גדולה המתבטאת בגילאים מאוחרים יותר במיומנויות כתיבה, גזירה ועוד.
• מפגשים חברתיים: ילדים כיום נמצאים שעות רבות בבית ונפגשים פחות עם ילדים אחרים, בני גילם וגדולים מהם. הגינה מאפשרת מפגש חברתי לא מתוכנן ועל ידי כך – אימון של הילדים בשיחה, משחק, מיומנויות חברתיות והתמודדות עם תסכולים.
• בלי טלוויזיה: שהייה בבית גורמת לילדים לצפות שעות ארוכות בטלוויזיה ובמסכי המחשב. הגינה היא הזדמנות לפעילויות שאינן נוגעות למסכים, פעילויות גופניות, אקטיביות ולא פאסיביות.

איך לצאת עם ילדים בלי להתעצבן:
כדי למנוע מריבות ותסכולים מחוץ לבית, כדאי להתכונן למצבים השונים: להסביר לילדים מה עושים, להכין אותם למשברים צפויים. לדוגמא אם ידוע לכם שהילד מתקשה לחכות בתור לנדנדה ונוהג לבכות או לצעוק, מכינים אותו לכך מראש ומונעים את התסכול והבכי, ועל הדרך, מסייעים לו לתרגל דחיית סיפוקים והתנהגות סבלנית.
מומלץ לקחת לגינה מגבונים, אוכל ושתייה. פעילות גופנית בחוץ מעודדת תחושת רעב, לכן טוב שיהיו לכם ירקות חתוכים, מעדני חלב כמו יופלה שטוזים, או משקה חלב יופלה לשתייה עם קשית. כל אלה יכולים להוות ארוחת ביניים ולבוא במקום חטיפים לא בריאים וממתקים.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


1 + = 2

יש לעשות את הפעולת חשבון