הלגונה הסודית בקיסריה: המלצה לטיול עם הילדים | הורים בכיף

הלגונה הסודית בקיסריה: המלצה לטיול עם הילדים

11/06/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

עמרי והילדים חזרו מסופ"ש בצפון וגילו בדרך פינה נסתרת עם מים רדודים, שמש מלטפת וים רגוע במיוחד. איפה נמצא המקום הנסתר שגם בשבת יפה נצפו בו רק 5 משפחות? יוצאים לטיול קיץ ראשון בסדרה!

אז היינו בדרך חזרה דרומה בסופו של סופ"ש מפנק בצפון, כפי שרק סופ"ש עם הילדים יכול לפנק. אצל החמות. וחיפשנו מקום לעצור לטיול בדרך. סופ"ש, מזג אוויר מעולה וגלגלצ מדווח כי כל עם ישראל על הכבישים מחפש מקום להחנות את המנגל.

טוב זה לא שיש לי משהו נגד עם ישראל, או מקבצי מנגלים לצורך העניין, אלא שיותר ממנו במקום אחד נוטה להיות מעט צפוף מידי בשבילי. מיד גייסתי את כל התאים האפורים הזמינים (כן, גם את של אישתי) בכדי לחשוב איפה אפשר לעצור שגם יהיה מגניב, גם יהיו מים וגם לא נצטרך לדחות את לקיחת המשכנתא כדי לממן את הכניסה אליו.

גן לאומי קיסריה

הפור נפל על קיסריה. כן, זה נשמע יקר, אבל לא מדובר על הקאנטרי בשכונת גולף אלא רק על העיר העתיקה המתוחזקת על ידי רשות הטבע והגנים (מעתה, תקרא לצורך חוזה זה רט"ג). באופן עקרוני, רט"ג חביבה עלי במיוחד.

היא מאפשרת לחובבי טיולים וארץ ישראל לטייל במקומות מוסדרים, נקיים ונעימים במחירי כניסה שפויים בהחלט. ילדים עד גיל 5 לא משלמים מה שבכלל יוצא משתלם ואם לא די בכך, מעת לעת יש הופעות או סיורים מיוחדים הנערכים על ידי שחקנים מחופשים וכלולים במחיר הכניסה. שווה לבדוק באתר שלהם.

מפה

אתם בוודאי שואלים את עצמכם איך אתר של רשות הטבע והגנים עונה על הצורך שלנו להתחמק מהמוני המטיילים ושיכלול מקור מים. אז האמת היא שמראש כיוונו לחוף הים הנמצא באתר שמעטים מודעים אליו.

אז כן, המקום כולל בתי קפה רבים, מוזיאונים המספרים על קיסריה וחיי הים בעת העתיקה, מיצגים ארכאולוגים ואפילו הצגה קצרה על הפסל פיגמליון, והתוכנית אכן הייתה להנות מכל אלו, או לפחות מחלקם. אבל אז החלטנו לפנות מיד לרצועת החוף הקטנה והמיוחדת בחלקו הצפוני של המפרצון של הנמל העתיק.

הצגה בקיסריה

רצועת החוף הקצרה משלבת חול ים וכורכר, לא שילוב אופטימלי. הייחוד שלה הוא בכך שבערך 20 מטר מהחוף, סלעים גדולים סוגרים לגונה קטנה אשר הילדים לא יכולים לעבור. המים רדודים ומגיעים לעומק של בערך מטר לכל היותר והימצאו של החוף במפרץ סגור מנטרלת כמעט לחלוטין את הגלים, מה שהופך את המקום למעולה לרחצה עם ילדים קטנים.

למרבה הצער החוף מעט סלעי ולא סופר נקי, אבל הפלוס האמיתי, שצויין כאן קודם, הוא העובדה שהחוף כמעט תמיד פנוי. כשהגענו ב-12 בצהריים (יום שבת עם מזג אוויר מעולה להזכירכם) נמצאו על החוף כולו בערך 6 משפחות.

ילדים בים

לחוף מסעדה משלו, המגישה גם אוכל שילדים אוכלים במחירים רגילים של מסעדת חוף (יקר מידי, אבל כמו בכל מקום אחר). כמו כן, כאמור במקום מסעדות נוספות במרחק של הליכה קצרה. בנוסף במקום מקלחות ושירותים צמודים ונקיים ועמדה להשכרת ציוד ספורט ימי (לא ממונע).

מדד שטוזים בגן לאומי קיסריה

דרגו את הכתבה:

תגובה אחת ל הלגונה הסודית בקיסריה: המלצה לטיול עם הילדים

  1. הלגונה הזאת ממש ממש לא סודית חחחחחחחחחחחחחחח
    רואים אותה מכל הנמל

השאירו תגובה


6 + = 13

יש לעשות את הפעולת חשבון