טיולים, ליטופים והרבה ירוק וכחול | הורים בכיף

טיולים, ליטופים והרבה ירוק וכחול

12/10/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

עמרי מביא לנו עוד רעיונות שווים לטיולי סוכות, כדי שהקטנטנים וגם אתם, תנצלו את החג הזה הכי טוב שאפשר

עוד רגע סוכות וכולנו נבלה עם הילדים בבית פרק זמן לא מובטל באדיבות משרד החינוך. ובכן, מאחר וכבר עשינו את זה במשך חודשיים בקיץ, מי יותר מי פחות, לקח אחד כבר למדנו – תמיד לבוא מוכנים. כן, כן, גם כשנראה שהרעיון הכי טוב הוא פשוט להשאר בבית ולתת להם לרבוץ מול הטלוויזיה, הניסיון מראה שהוא לא! תוך חצי שעה השעה נהיית 12 בצהריים, חם מידי מכדי לצאת ואתה כלוא בבית עם מספר לא מבוטל של ילדים שכבר מתחרפנים משעמום. אז מה עושים? מתכוננים מראש.
הכינותי מראש מספר מקומות מגניבים בהם ניתן ללכת לטייל או לבלות, בעלות נמוכה יחסית או ללא עלות ויכולים לסגור לכם לפחות חצי יום של העסקת קטינים בעבודות יזומות, והכי טוב, כבר לא כל כך חם!

פארק לאומי קיסריה:
טוב, הפארק הלאומי בקיסריה הוא פנינה בפני עצמו. כחלק מרשות הטבע והגנים הכניסה אליו לא יקרה והוא מספק מגוון שלם של אטרקציות. עתיקות, מדשאות ענק, בתי קפה חמודים, מוזיאון (אם הגעתם בשעות הפתיחה) ועוד אטרקציות תלויות יום ששווה לבדוק לפני שמגיעים. אבל, מה שהרבה לא יודעים הוא שהכניסה לפארק הלאומי מקנה גם כניסה לחוף ים קטנטן, מפרצון, מקסים ומדושא עם לגונה קטנה במיוחד לילדים, לבוא ולהתאהב.

מרכז זו-חרקים:
מרכז מידע עמוס בחוויות המסתובב כולו סביב עולם החרקים והזוחלים הישראלי. הכניסה בתשלום המקנה הרצאה מרתקת, סיור קצר בין מיצגים חיים ומסלול המפגיש את הקהל פנים אל פנים מול הרמשים והזוחלים, במרחק נגיעה ממש. מסקרן, מעניין ואם הילדים שלכם בעניין, הם יעופו על זה. ממש כדאי. כדאי גם להתקשר ולהזמין מקום מראש מאחר והסיורים מוגבלים במקום.

נחל אלכסנדר:
טיילת הנחל שופצה בשנים האחרונות והיום היא מסלול מוצל למחצה שלצידיו מדשאות נעימות, גני שעשועים וספסלים. האטרקציה המרכזית היא כמובן העובדה שכל זה נמצא בצמוד לנחל זורם ושוצף, עמוס בעלי חיים שהמיוחד שבהם הוא הצב הרך – צב גדול עם פרצוף חמוד במיוחד (אבל אל תנסו להתקרב לליטופים). אזור הפיקניק המרכזי חמוש גם הוא במגדל תצפית שהילדים מחבבים ובגן שעשועים משל עצמו. וגם, אם הולכים מספיק מזרחה, מגיעים עד הים! הכניסה אגב, חינם.

לגעת בטבע:
בכפר הירוק, בצמוד לתל אביב, ישנו מרכז מקסים המראה לילדים את חווית הכפר. פרות, סוסים, עיזים וכל אלו מחכים לילדים שילטפו אותם ויאכילו אותם ואז ילטפו אותם שוב. כדאי ורצוי לטפס על הטרקטור עם העגלה שלוקח אתכם לסיור מודרך, בכל פעם למקום אחר, בהתאם לעונה. שדות החיטה, או הכותנה, מכלאת האיילים או האוורוה. חוויה מלמדת ומהנה גם לגדולים. אה, ויש גם מתנפחים וגם שעשועים!

אז, אני מקווה שעזרתי לכם לפחות חלקית עם הבייביסיטר לחגים ומקווה שתהנו בסוכה בלי קשר! שיהיה חג שמח!

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


4 − = 3

יש לעשות את הפעולת חשבון