טיול הפריחה האולטימטיבי בשמורת אלונים | הורים בכיף

טיול הפריחה האולטימטיבי בשמורת אלונים

יצא לי להיות בכמה טיולים שאורגנו על ידי מועצה מקומית או מתנ"ס ותמיד זה היה מושלם. תמיד הקטנים לא התלוננו שלא לומר אפילו נהנו, וצעדו הרבה יותר ממה שהם מוכנים לצעוד בדרך כלל. אלה שהשתתפנו בהם, תמיד היו טיולים עם תחנות עצירה בדרך - חלק מהתחנות אטרקטיביות יותר בשביל הקטנים וחלק פחות, אבל עצם החלוקה למקטעים עם הפסקות בניהם, עושה להם את הטיול הרבה יותר קליל וכיפי. אז הנה כמה רעיונות קלים ליישום שאספתי במסלול "שמורת אלונים"– שביל סובב טבעון. אבל הכיוון רלוונטי גם לכל טיול אחר!

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

שמורת אלונים (כתבו בוויז) המדוברת נמצאת מימין לכביש בסמת טבעון, בסמוך לכיכר בסמת טבעון. כשתראו את השלט הזה, תדעו שהגעתם.

חטיבת הביניים אורט טבעון

 

אבל קודם, תכינו מפה

בתמונה למטה נמצאת המפה שקיבלנו בטיול שאורגן בשמורת אלונים. לגמרי אפשר להכין כזו בעצמכם – לא צריך להיות צייר/ת מלידה ואפילו לא באמת צריך להכיר את המסלול מראש: פשוט ציון של תחנות עצירה בדרך – זה יכול להיות עצירה לסיפור, תחנת יצירה ואפילו משהו פשוט כמו הפסקת מים ו"תחנת ילדים" שבה הילדים בעצמם קובעים מה עושים.

מפה

 

מי מוצא/ת ראשונ/ה

מתחילים בפרחים שקל ופשוט למצוא, תסתכלו סביבכם ותחליטו מי יהיו הפרחים המתאימים. בשמורת אלונים למשל, פרחים שאין סיכוי לראות ליד הבית, נמצאים לאורך כל המסלול בכמויות! אז את מי רוצה למצוא "כלנית" ו"רקפת", הם יעברו בקלות.

כלניות

 

רקפת

 

אבל נראה אותם ב"מי מוצא/ת ראשונ/ה עירית?!"

ילד עם מפה

 

חידות אחרות

אם תדעו מראש אילו פרחים יש במסלול תוכלו לחוד חידות נוספות, כמו לאיזה פרח יש עלים בצורת לב (מסתבר שלרקפת)

עלי רקפת

 

יצירה בטבע

תביאו צבעי מים/גואש מהבית ותוכלו לצייר על שלל דברים מסביבכם – אצטרובלים, אבנים, ענפים.

צביעת אצטרובלים

 

הדרך ללב מתחילה בבטן. גם אצל ילדים

פיקניק כיפי עושה את הטיול. אם יש לכם אפשרות להביא סאג' ולהכין עליו פיתות אני קודם כל מקנאה ודבר שני שיחקתם אותה, כי הילדים מתאים על זה. במיוחד עם שוקולד…

ילדים אוכלים פיתות

 

אז אם תגיעו למסלול שמורת אלונים, פשוט תלכו עם השביל ותוכלו להשוויץ גם אתם בתמונות של כלניות, רקפות והמון ירוק. לכו כמה שתחליטו או כמה שהילדים מוכנים וחזרו חזרה באותה הדרך, כי המסלול המעגלי הוא 25 ק"מ ומתאים לטיילים רציניים יותר (מאיתנו) או לרוכבי אופניים. ובכל מסלול אחר, עשו הפסקות קצרות לפעילויות, אם מישהו מהמשפחה יודע לנגן (ולא על פסנתר) עצרו לשמוע. אם מישהו יכול לספר סיפור נחמד, שבו על אבן ותקשיבו לו/ה. ואם תמצאו גזע עץ חלול, פשוט תיכנסו. זה הכי פוטוגני.

ילד מסתתר בעץ

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


6 − = 1

יש לעשות את הפעולת חשבון