כל מה שצריך לדעת על קמפינג עם הילדים | הורים בכיף

כל מה שצריך לדעת על קמפינג עם הילדים

02/04/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

שלושה סוגים של אורחני לילה יש בארץ – הנה המדריך המלא למי שרוצה לצאת ולטייל במשך כמה ימים

פעם אהבנו צימרים. היינו זוג בלי ילדים, היו לנו הרבה יותר כסף וזמן פנויים והכי אהבנו לארוז בצמצום ולצאת לכמה ימים בצפון, לישון באיזו בקתת עץ באמצע מטע אבוקדו, או משהו דומה, ולא לעשות כלום כל היום. מאז נשרו הרבה אבוקדואים רקובים מהעצים, הילדים שלנו נולדו וגדלו ופייר? צימרים שעממו אותם, בעלי הצימרים קלטו שאחזקת צימרים זה יקר ולציבור אין סטנדרטים גבוהים שיצדיקו את זה ואנחנו קלטנו שלשלם 800 שקל ללילה לא כולל ארוחות בוקר בשביל שהילדים יצפו בטלוויזיה בצימר במקום בבית זה דווקא לא להיט. אבל הרצון לצאת מדי פעם מהבית לכמה ימים נשאר, וכך גם ההתעקשות שזה יהיה בטבע ולא במלון מרובה חדרים עם שלוליות מי בריכה בלובי וילדים של אחרים.
אז עברנו לאורחנים. כלומר ללינה שהיא כמעט או לגמרי לינת קמפינג. למי שעדיין לא מכיר, קמפינג הוא לא בדיוק, או לא רק, שינה בחורשה של קק"ל עם זבובים ואוהל מתקפל שנופל עליכם באמצע הלילה. למעשה, יש הרבה אפשרויות לקמפינג שלא מחייבות אתכם אפילו לבוא עם אוהל, וכוללות אפילו מקלחות ומטבח לשימוש אישי.

שלושה סוגים של אורחני לילה יש בישראל, ואפשר לחלק אותם כך: למתחילים, לחצי מתחילים ולמקצוענים.

למתחילים: אם אתם רוצים להתנסות בדרך אחרת לטייל, כזאת שלא כוללת תשלום ענק (ובכל זאת לא זולה), שכוללת חוויית לינה שונה מאשר חדר במלון עם כל הפינוקים ועדיין מעוניינים בגג מעל הראש, האפשרות המתאימה לכם היא חאנים. חאן, כלומר מבנה אירוח שאינו מחולק לחדרים ולא כולל מיטות (אבל כן כולל משטחי שינה/מזרונים, מטבח עם תנור, מקרר וכיריים, לפעמים כלי אוכל ובישול ותמיד ארבעה קירות שיגנו עליכם ממזג האוויר). ברוב החאנים הלינה היא קבוצתית, ותמצאו את עצמכם ישנים באותו חלל גדול עם משפחות זרות, כשלכל היותר מפרידים ביניכם וילונות שלא חסינים לרעש. לפעמים זה נחמד מאוד. לפעמים יוצאים משם עם חברים חדשים. מדי פעם, לא לעתים קרובות מדי לשמחתנו, עם כאב ראש מחריד. מצעים ושמיכות תצטרכו להביא מהבית.

לחצי מתחילים: אתם רוצים לישון באוהל, לשבת בערב עם הילדים ליד מדורה ועדיין לא מתחשק לכם להתעסק בהקמת אוהלים, סחיבת ציוד וחיפוש אחרי עצים למדורה? אורחן שיש בו אוהלי קבע (יש כאלה בסגנון מונגולי. יש אוהלי טי פי אינדיאניים, כל אורחן והסגנון שלו) יכול להקל עליכם מאוד, ועדיין לספק חוויה נהדרת. האוהלים נעים מכאלה שמתאימים לארבעה עד לאוהלים לעשרה ואידיאליים לנסיעה של כמה משפחות ביחד, ולידם תוכלו להדליק מדורה (תמורת תוספת תשלום תקבלו גם עצים), להכין ארוחת ערב בשטח ולשבת עם הילדים להסתכל בכוכבים. חוויה מיוחדת במינה לילדים עירוניים, אם כי כוללת מידה מסוימת של התלכלכות באבק. תקבלו מחצלות ומזרונים, אבל תצטרכו להביא איתכם שקי שינה או שמיכות.

למקצוענים: חניוני לילה מוסדרים, שמוקמים על פי רוב בחופים יפים או על גדות נחל יאפשרו לכם להגיע עם האוהל הפרטי ושקי השינה ויספקו מתקני רחצה ציבוריים, חיבור לחשמל וניקיון בסיסי לחניון. את כל השאר תצטרכו לעשות בעצמכם, ובתמורה תרוויחו את ההנאה שנובעת משינה באוהל שהקמתם בעצמכם וקימה בבוקר ישר לאחד הנופים היפים ביותר שזכיתם לישון בהם אי פעם. לחלקם יש גם מטבח משותף, אבל לכלי האוכל תצטרכו לדאוג בעצמכם.

אתר מעולה לחפש בו מקומות מומלצים הוא האתר "אורחן לילה".

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


− 5 = 4

יש לעשות את הפעולת חשבון