ליהנות עם הילדים בבית כשגשום בחוץ | הורים בכיף

ליהנות עם הילדים בבית כשגשום בחוץ

02/11/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

עמרי מביא לכם שלל פעילויות לכם ולילדים בבית, כשבחוץ גשום. פעילויות שגם הדרך אליהן מהנה

הו ימי הסתיו הנפלאים! השלוליות הראשונות (“לא! אל תכנס לשם, אתה בלי מגפיים!”), הראשנים השוחים (“תוציא את זה מהפה שלך!”) וכפות רגליהם הקטנות והחמודות של הילדים עטופות בנעלי חורף (המשאירות טביעות של בוץ על כל השטיח), נהדר. אנחנו ההורים הרי מאוד רוצים לאפשר להם את החוויות האלו, הן כולן חלק חשוב ומהותי בילדות שלהם ואנחנו בטח שלא נהיה אלו שנמנע מהם. אנחנו נאפשר להם לצאת, להסתובב בגשם, להרטב ולהתלכלך. רק לא כל יום…
בימים שלא, סביר להניח שנאלץ לבלות עם ילד, שניים, שלושה או יותר (אני מחזק את ידיכם, באמת) כלואים בבית ומחפשים דרכים להפעיל אותם עד שהשעון סוף סוף יראה שהזמן לארוחת הערב הגיע. אז ביום הראשון הוצאנו את הפאזלים, ביום השני ציירנו ושיחקנו במכוניות. ביום השלישי ציירנו על הפאזלים וביום הרביעי שברנו את המכוניות והפכנו אותם לפאזלים ואחרי שסיימנו להתחרפן על כל הצעצועים בבית, כבר מתחיל להיות משעמם. לא רק לכם אגב, גם לילדים (הם חשבו שזה רעיון טוב להעסיק אתכם כבר כשהתחלתם לשבור את המכוניות, חבל שלא הקשבתם אז).
אז במיוחד בשבילכם, הנה כמה רעיונות מעולים למה לעשות עם הילדים בבית ולשמור על השפיות!

הכנת משחקי זכרון
רעיון קל ומגניב שמייצר זמן יצירה וזמן משחק. פעילויות מתמשכות הקשורות זו בזו ויותר מגניב מזה, אתם קובעים את הנושא! כל מה שצריך זה מדפסת, בריסטול, דבק ומספריים.
מה עושים?
1. מחליטים על הנושא, למשל גיבורי על, או הלו קיטי, או בן10 או חתלתולים, או נסיכות דיסני או כל דבר אחר.
2. עושים חיפוש תמונות בגוגל בנושא הנבחר. אם תלחצו על הנושאים שהצעתי תגלו שכבר עשיתי את זה בשבילכם.
3. בוחרים 16 תמונות ומעתיקים אותן לקובץ וורד בגודל קבוע.
4. מדפיסים את הקובץ פעמיים וגוזרים את התמונות לריבועים.
5. גוזרים 32 ריבועי בריסטול מעט גדולים יותר ומדביקים את התמונות עליהם.
6. שבו להפסיד לילדים.

הקמת מפקדת חלל/סלון יופי
כל אחד וקהל היעד שלו אתם יודעים, אבל זה הזמן לקחת את כל מה שיש בבית ולהתחיל להשתמש בדימיון. ואוהל. כן שמעתם נכון. אוהל. באמצע הסלון זה יעבוד הכי טוב.
התוכנית היא פשוטה, מתחילים ממשחק דימיון פשוט (אך מפתח, איכותי, יעיל ובינינו, תודו שגם אתם כבר נשאבתם פנימה לגמרי) וכשנגמר הסבלנות מזה, פשוט ממשיכים לשגרה הרגילה, רק בלי לצאת מהדמות. כי בתכל'ס, להרכיב פאזל זה כבר פאסה, אבל להרכיב פאזל בחלל? זה עניין שונה לגמרי. אותו כנ"ל לגבי ציור בסלון יופי, ארוחת ערב, טלוויזיה, ולאמיצים ביניכם אפילו אמבטיה!

הכנת בצק מלח
בצק מלח היא המצאה גאונית. אפשר להכין אותו בבית בקלות, אתם קובעים את הצבע, את הריח ואת המרקם (הטעם, אין ברירה, יהיה מלוח). הוא יכול לספק שעות של משחק בלי להתקלקל (במיוחד במז"א קר) והכי חשוב, בגלל המליחות הגבוהה, הוא גם די עמיד בפני חיידקים למיניהם. הנה מתכון.
1. ממיסים ב-750 מ"ל מים חמים חצי ק"ג מלח.
2. את התמיסה לשים עם 1 ק"ג קמח.
3. אם צריך מוסיפים עוד מים.
4. זהו.
5. אם בא לכם אפשר להוסיף גם צבעי מאכל.

בהצלחה!

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


− 4 = 4

יש לעשות את הפעולת חשבון