סוד היער החבוי: מסלול טיול עם הילדים בשמורת אלוני יצחק | הורים בכיף

סוד היער החבוי: מסלול טיול עם הילדים בשמורת אלוני יצחק

רוצים לנצל את מזג האוויר הקיצי שהפתיע את כולנו באמצע החורף? עמרי ממליץ על נקודה סודית וקסומה בין גבעת עדה לקיבוץ כפר גליקסון. סופ"ש חמים, נעים ומלא חוויות :)

18/02/2016
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

מאחורי עיקול בכביש פנימי קטן, בין גבעת עדה לקיבוץ כפר גליקסון, חבוי אוצר בלום למשפחות. שמורת אלונים מדהימה המסתתרת מאחורי שער ירוק, קטן וחלוד, שאפילו אם הצלחתם לראותו מהכביש, בחיים לא הייתם מנחשים מה מסתתר מאחורי.

מטיילים בטבע

הוראות הגעה –

נכנסים לגבעת עדה מהכיכר הראשית. חוצים את הישוב עד לצומת הטי. פונים ימינה ומיד שמאלה לכיוון כפר גליקסון. לאחר 300 מטר חולפים על פני פנימיית אלוני יצחק. כחמישים מטר אחר כך תבחינו בפח צפרדע ירוק קטן. זה סימן ההיכר היחיד למקום. אחרי שתעצרו ותרדו מהרכב, תוכלו לראות בסבך מאחוריו שער ירוק קטן. הגעתם.

חורשת האלונים –

מיד ברגע בו עוברים את השער נפתחת מולכם השמורה. מיד בכניסה אליה תיכנסו לחורשת אלונים מיוחדת במינה. שטח החורשה כולו נקי מצמחייה והוא מקום אידיאלי לפרוש מחצלת וללכת לישון. אבל היות וסביר שהגעתם עם הילדים, גם פיקניק יכולה להיות אפשרות טובה.

מטיילים בטבע

המסלול המעגלי –

מן החורשה ניתן לעקוב אחרי עמודים קטנים שעליהם חיצים לבנים ולצאת בצעידה למסלול מעגלי קצר וקל להליכה. את המסלול יכולים לעשות קטנים וגדולים כאחד והוא עביר לעגלות של תינוקות לכל אורכו. המסלול עובר בחלקו מחוץ ליער ובחלקו בתוך היער ומספק מגוון מקומות מדהימים לעצירה, צילום וסתם התפעלות.

שלטים –

לאורך המסלול מוצבים שלטים קטנים המאפשרים להכיר את מגוון הצמחים במקום. הראשון שבהם הוא אמנם "רקפת מצויה" (הייתי רוצה להאמין שכולם מזהים לבד), אבל בהמשך תמצאו דברים שעשויים להעשיר גם אתכם. המקום כולו עמוס לעייפה בפרחים משגעים ביניהם רקפות, כלניות, חרדלים, עיריות ועוד.

מטיילים בטבע

המצפה –

מעט אחרי אמצע המסלול תמצאו נקודה מוגבהת מעט מהשדות המקיפים אותה, הצמחייה משאירה מעין בקע להשקיף ממנו אל השדות. סוד קטן, בדיוק ברווח הזה שוקעת השמש, כשהיא שוקעת. בדיוק בנקודה הזו מוצב ספסל קטן ואם במקרה הבאתם עמכם תרמוס, זו כנראה הנקודה להוציא אותו. או להחליף חיתול. מה שדחוף יותר.

לזכרם –

השמורה כולה סודרה ושולטה על ידי משפחתם וחבריהם של רביטל, מתן ונועם אוחיון שנקטלו בפיגוע האיבה בקיבוץ מצר בשנת 2002. השמורה הייתה אחד ממקומות הטיול האהובים עליהם. במותם ציוו לנו את החיים.

מטיילים בטבע

ולסיום, בקשה קטנה: עכשיו, כשאתם מכירים את הסוד של תושבי האזור, אנחנו מזמינים אתכם לבוא לבקר בשמחה. אך זכרו, זוהי שמורה. הטבע והפריחה השתמרו במקום באופן מרהיב שניתן ממש לחוש בו מרגע הכניסה למקום. עזרו לנו לשמור עליהם כך.

הוראות הגעה

 

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


5 − = 2

יש לעשות את הפעולת חשבון