11 רעיונות מבריקים שיגרמו לילדים לנקות ולסדר בכוחות עצמם | הורים בכיף

11 רעיונות מבריקים שיגרמו לילדים לנקות ולסדר בכוחות עצמם

פסח בפתח ורק המחשבה על ארגון הבית ונקיון עושה לי כאב ראש. אבל רגע אחרי שהמחשבה מתעכלת, אני נזכרת כמה נעים כשהבית מאוורר ונקי, כמה נחמד להתעדכן באיזו פינה בארון שלא הגעתי אליה במשך שנה שלמה, והכי שווה - אני תמיד מוצאת לפחות משהו אחד שחשבתי שאיבדתי. הכל טוב ויפה, אבל רגע אחד... איך עושים את זה עם קטנטנים שמתרוצצים בין הרגליים? הנה כמה רעיונות שעובדים

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

1. מיני מטאטא

אני לא מכירה ילד או ילדה שלא התלהבו ברמות כשקיבלו במתנה מטאטא שמתאים לגודל שלהם. ואין לי שום דרך הגיונית להסביר את זה. אם עוד לא רכשתם מטאטא קטנטן, פסח זה בדיוק הזמן הנכון. וכמובן שלשמש כמודל לחיקוי זה חלק הברור מאליו.

ילד

2. שטח מסומן

נמאס לקטנטנים לטאטא "באופן חופשי"? מסמנים עיגול בגיר על רצפת אבן, או תוחמים מרצפת או כמה מרצפות עם איזולירבנד. ככה הילדים יודעים להיכן לטאטא, ועל הדרך זה הופך גם למשחק.

ילדות מנקות

לכלוך

קרדיט: letthechildrenplay

3. קסם של קיפול

לקפל בעזרת קרטון זה קצת כמו קסם. ואם גם הילדים שלכם יראו את זה ככה, אתם מסודרים. וגם הבגדים שלכם. והנה הסרטון:

4. חגיגות הנקיון והמים

כל עוד מזג האוויר מאפשר, תנו להם משימות שכוללות מים ותופתעו לגלות כמה שיתוף פעולה תקבלו. אפשר להוריד את הבגדים, אפשר אפילו ללבוש בגד ים לצורך הנקיון. מי אמר שלנקות זה לא חגיגה?

ילדים בחצר

5. טבלת משימות יצירתית

אפשר לצייר להם את המשימות או לכתוב אותן על אטבי עץ. להדביק מדבקות, לתת להם לצבוע או להכין את "טבלת" המשימות בעצמם. כמה שתערבו אותם יותר, יהיה להם יותר רצון  וחשק.

דלת

טבלה

קרדיט: askannamoseley

6. ניקוי גמיש

הילדים ימותו על זה. לא מגיעים למקומות הנסתרים? תנו להם לנקות עם בצק. מערבבים מים עם דבק לבן, צבע מאכל ואבקת בורקס (חפשו בגוגל ותמצאו בקלות) ויוצרים בצק גמיש ומעולה (לא רק לניקוי). את הוראות ההכנה תמצאו גם בסרטון.

ניקוי

קרדיט: simplylivingsmart

7. משחק משימות

לא רואים את הרצפה מרוב בלגאן? שחקו במשימות! מי יכול/ה להכניס לקופסה 5 חפצים מפלסטיק? מי יכול/ה להביא לי 3 פריטי ביגוד? מי מוצא/ת צלחת קטנה בצבע כתום? הנאה מובטחת לכל המשתתפים.

בלאגן

8. אפקט המראה

שני ילדים וחלונות נמוכים. אם אתם מצוידים באלה, תנו להם לעמוד אחד מול השני/ה עם סמרטוט וספריי. הדברים כבר יקרו מעצמם.

ילדים משחקים

קרדיט: running-from-the-law

9. עיצוב מחדש

אם אתם הורים זורמים, תנו לילדים "לעצב" את החדר שלהם בעצמם. או כמו שהקטנה שלי אומרת: "לחדש את החדר". וזה אומר שלמשל, היא מחליטה להזיז את המיטה לצד השני של החדר, ואת הכוננית במקומה, ולשים כמה בובות לקישוט בפינת המיטה. ומטריה. אין ילדה (מגיל 4) שמנקה ומסדרת את החדר בכזאת התלהבות (כולל ספונג'ה), כמו הבת שלי ביום שמרשים לה "לחדש".

ילדה בחדר

קרדיט: bloglovin

10. זה כמו לרכב על… מטאטא

שכנעו את הקטנטנים שהם מכשפים או קוסמות ואתגרו אותם במשימות. הם צריכים לרכב על המטאטא (גם המגב נוסע לא רע בכלל) ולחולל "קסמים". למשל, עוצמים את העיניים ואומרת "מי יכול/ה לעשות קסם ולגרום לשלושת החולצות להיות תלויות על מתקן התלייה" "מי יכול/ה לכשף את השולחן שיהיה נקי?"

ילדים בחצר

11. כפפות סמרטוט

אפשר לשדך סמרטוט בגודל שמתאים לידיים קטנטנות, כדי להכין כפפות סמרטוט שיכייפו איתן בהורדת אבק. אבל אם ממש בא לכם לתפור כפפות סמרטוט, הנה הוראות בתמונות

כפפה

קרדיט: adventuresofadiymom

דרגו את הכתבה:

7 תגובות ל11 רעיונות מבריקים שיגרמו לילדים לנקות ולסדר בכוחות עצמם

  1. אהבתי…

  2. הני מעוד אעבטי את הקטבה.

  3. יפה מאוד רעיונות מעולים!לאחי הקטן בן ארבנ עוד שבועיים חמש יש הרבה דמיון והרבה מרץ! תודה על גל העצות!

  4. מקסים ! יופי של רעיונות.

  5. מאוד עוזר

  6. כתבה מהממת

  7. רעיונות ממש מגניבין

השאירו תגובה


+ 1 = 4

יש לעשות את הפעולת חשבון