4 רעיונות טעימים שחייבים להכין בל"ג בעומר | הורים בכיף

4 רעיונות טעימים שחייבים להכין בל"ג בעומר

04/05/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

ילדים ליד המדורה

חמוטל עוזרת לכם לעשות לקטנטנים היכרות נעימה עם העולם המעניין של בישול על האש.

כשהייתי ילדה, ל"ג בעומר היה החג האהוב עלי. כבר שבועות מראש היינו מתכנסים בחבורות קטנות וגדולות, אוספים עצים שהיו זרוקים ברחוב (ולפעמים גם לא ברחוב, ואולי זה הזמן לשלוח התנצלות מאוחרת לשכנים), ובערב הגדול היינו מתכנסים בשדות שמחוץ למושב ומבעירים עצים עד הבוקר, שאז היינו חוזרים הביתה עייפים, מאושרים ומסריחים מעשן. היום קצת קשה לי להאמין שהרשו לנו לעשות את זה, ועוד בלי השגחת מבוגר חוץ מסיירת ההורים שהייתה עוברת בין המדורות פעם בשעתיים לוודא שלא שרפנו את עצמנו או את הפרדס הסמוך, אבל התקופה הייתה אחרת, ההורים שלנו כנראה דאגו פחות, ואם הילדים שלי יעשו אפילו חצי מהדברים שאנחנו היינו עושים בלילות חסרי הדאגות האלה, כנראה שאני אמות במקום מרוב פחד.

היום, כנראה בצדק, המדורות הרבה יותר מאורגנות. ההורים לא עוזבים את הילדים לרגע, הכול בטיחותי יותר וקצר יותר ונדמה לי לצערי שגם הרבה פחות כיף. מצד שני, הנוכחות שלנו במדורה עם הילדים היא הזדמנות לעשות להם היכרות נעימה עם העולם המעניין של בישול על האש.

תפוחי אדמה:
זה לא חדש, כמובן. לוקחים תפוח אדמה, עוטפים אותו בנייר כסף ומגלגלים אל בין הגחלים. אחרי חצי שעה שולפים אותו החוצה, מקלפים את נייר הכסף ומגלים שהוא חצי שרוף וחצי לא אפוי ואוכלים בשמחה. הצעת שכלול שיכולה להקטין את האכזבה: להביא מהבית תפוחי אדמה שבושלו במיקרו (בסיר מיוחד) במשך כ-3-5 דקות. המיקרו ירכך אותם, הגחלים של המדורה ייתנו להם את הטעם המיוחד, והתוצאה תהיה טעימה הרבה יותר. אפשר גם להכניס אל בין הגחלים בטטות, כרובית שלמה שהוזלף עליה מעט שמן ובצלים עטופים בנייר כסף, ולגלות לילדים עולם שלם של טעמים.

ארוחה בטורטייה:
אם יש לכם רשת גריל שאפשר להניח מעל לכמה גחלים שגרפתם הצידה, תוכלו להכין עם הילדים בוריטוס: הכינו מראש טורטיות, גרגירי תירס, גבינה מגוררת, זיתים מגולענים, רסק עגבניות וכל תוספת אחרת שתצליחו לחשוב עליה, הניחו את התוספות שבחרת במרכז הטורטייה וגלגלו אותה למעין סנדוויץ' מהודק, עטפו אותו היטב בנייר כסף והניחו ל5-10 דקות על הרשת שמתחתיה גחלים. נייר הכסף יחזיק את כל העסק ביחד, הגבינה המותכת תעטוף את התוספות והבוריטו המאולתר שלכם יהיה ארוחת ערב שלמה וטעימה מאוד ליד האש.

קינוח בין הגחלים:
הקינוח הזה מככב אצלנו בגרסה הביתית, וגרסת המדורה תעשה לו אפילו יותר טוב.
לוקחים בננה בקליפתה, חורצים בה חריץ ודרכו דוחפים פנימה קוביות שוקולד ומרשמלו. עוטפים היטב בנייר כסף ומכניסים אל בין הגחלים. אחרי כמה דקות, כשמוציאים את הבננה, מגלים בפנים תערובת טעימה של בננה ושוקולד נמסים, שאפשר לאכול בכפית.

עוד קינוח, למי שעוד לא שבע:
סמור'ס, קינוח מדורה קלאסי בשדרוגים קלים, ימתיק לכם ולילדים את המדורה עד שאפילו חובב המתוקים הנלהב ביותר יגיד שכבר מתוק לו מדי.
בין שני ביסקוויטים שנמרחו בממרח שוקולד, מכניסים מרשמלו שהושחל על שיפוד ונצלה לדקה על האש. מועכים טוב טוב, וממשיכים להוציא עוד מרשמלו מהאש לטובת מי שלא הספיק לו.

בתיאבון ול"ג בעומר שמח ובטוח.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


6 − 4 =

יש לעשות את הפעולת חשבון