5 טיפים מנצחים להתאקלמות בגן | הורים בכיף

5 טיפים מנצחים להתאקלמות בגן

הימים הראשונים של ילד בגן חדש (שלא לדבר על גן בפעם הראשונה בחיים!) הם אף פעם לא קלים. בטח שלא לקטנטנים אבל גם לא לאמא ואבא שמלווים אותם. אני, רק מלחשוב על זה, מתחילה לבכות. אז חשוב מאוד להסביר להם מה הולך לקרות, גם אם הם לא "מבינים" עד הסוף ולהיפרד כמו שצריך ולא להיעלם להם. הנה כמה רעיונות שיכולים להקל על התהליך:

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

1. שעון הדעת

תמונה שווה אלף מילים, במיוחד אם "מילים" עדיין לא לגמרי בלקסיקון. (אגב, גם כשיודעים לדבר, הרעיון הזה מקסים). הכינו לילדים "שעון" בתמונות, של הפעילות היומית בגן. כך הם יהיו מוכנים וידעו למה לצפות.
שעון
קרדיט: theseedsnetwork

2. תם הטקס… והתחיל

אני יכולה להעיד באופן אישי ש"טקס" פרידה, עזר לנו מאוד בפרידה מהקטנטן בתחילת השנה. המילה טקס נשמעת קצת פומפוזית, כשבפועל מדובר בכמה פעולות פשוטות שעושים בכל פעם שנפרדים. נגיד, מניחים ביחד במגירה את בגדי ההחלפה והחיתולים, שמים את בקבוק המים במקום, נותנים נשיקה או כיף דרך החלון. יש כאלה ששרים שיר קטן, או אומרים כמה מילים קבועות-זה כבר תלוי בכם. העיקר שתחזרו על כך במיוחד בימים הראשונים.

ילד בחצר

3. איך אני מרגיש/ה?

מסתבר שיש ממש "מוצר" כזה, מצאתי אותו כאן, אבל עזבו, פשוט קחו דף וציירו פרצופים. בדומה לסעיף הראשון, גם כאן חוסר היכולת להשתמש במילים, או ב"מילים הנכונות" יקבל מענה הולם. תוכלו לשאול את הקטנטנים איך הם מרגישים לפני הגן, איך עבר עליהם היום ועוד, באמצעות שימוש בציורי פרצופים שהם יצביעו עליהם.

ציור
קרדיט: teacherspayteachers

4. הביישן למד

מה עושים כשהקטנטנים ביישנים? אמא לילדה בת שנתיים ביישנית במיוחד, המליצה לנו על טיול עם ינשול, פעילות מקסימה במוזיאון הילדים הישראלי בחולון. הינשול שהוא חצי ינשוף חצי חתול, מתמודד בעצמו עם הביישנות ומלמד את הילדים על הדרך. הכניסה בתשלום.

ילדים

תמונה: מתוך אתר מוזיאון הילדים הישראלי בחולון

5. אמא VS אבא

אני למשל, נקניקיה. הנה, אמרתי את זה. אני גרועה בפרידות, לוקחת ללב ועובדת על עצמי מדי יום כדי להיות קצת יותר קשוחה ואיתנה מול הילדים. בנזוגי לעומת זאת, יודע בדיוק מתי לשחרר וגם לא מתרגש מזה (או לפחות, לא מודה). דעו איזה טיפוס אתן או אתם, וכך תבחרו מי צריך להיות המלווה לגן בימים הראשונים האלה. בסופו של תהליך, זה יקל גם על הילדים.

תינוק והוריו

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


6 + = 13

יש לעשות את הפעולת חשבון