5 משחקים כייפים שעוד לא שיחקתם בסוכה | הורים בכיף

5 משחקים כייפים שעוד לא שיחקתם בסוכה

איזה כיף לשבת בסוכה, באווירה חגיגית, ולאכול את ארוחת הערב או הצהריים. אבל מה עוד אפשר לעשות בסוכה? מממ... לשחק! ולא סתם להוריד מהבית את המשחקים שאתם כבר מכירים, אלא לשחק במשחקים חדשים שהמצאתי בעצמי לקטנטנים, במיוחד בשביל החג הזה. משתפת באהבה. תיהנו!

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

1. על טעם ועל ריח

אם יש לכם בסוכה את ארבעת המינים (אבל גם אם לא), אפשר לחוד חידות-למי יש טעם ולמי יש ריח. למקרה ששכחתם: אתרוג – טעם וריח, לולב – טעם ללא ריח, הדס – ריח ללא טעם, ערבה – לא טעם ולא ריח. אבל זו רק היתה ההקדמה! בהמשך המשחק בודקים את חוש הטעם והריח של הקטנטנים- מכסים את עיניו של כל אחד מהילדים לפי התור ונותנים לו לטעום (פרי, ירק וכל מאכל רלוונטי שקל לזהות) או להריח (מלון, ענף רוזמרין, פרח וכו') ולזהות מה הוגש לו בעיניים עצומות.

 

תינוק אוכל

2. הכירו את ביתכם

קבלו את אחד המשחקים הכי כיפים שאפשר לשחק בסוכה! נצלו את ההזדמנות שאתם לא נמצאים בבית, כדי לשחק עם הילדים בחידון שהכנתם מראש… על הבית! כמה מראות יש בבית? מה רואים בתמונה שמעל הטלוויזה בסלון? באיזה צבע ניר הטואלט שנמצא עכשיו בשירותים? וכו'. יותר שאלות-יותר כיף! אפשר לספק מיד את התשובה הנכונה, או להשתמש כמשחק אחרון בסוכה לאותו יום, וטריגר למשוך את הילדים (שרוצים רק להישאר בסוכה!) לחזור הביתה ולגלות בעצמם את התשובות הנכונות.

 

תינוק מסתכל במראה

3. טריווית סוכות

כל משחקי הקלפים מתאימים כמובן להיות משוחקים גם בסוכה, כשכולם במוד משפחתי. רוצים משחק קלפים עם טוויסט לחג? הכינו מראש קלפי קרטון עם שאלות ושחקו טריוויה סוכות. אפשר לשאול שאלות כלליות, כמו: איך עוד נקרא החג? (חג האסיף); האם הוא אחד משלושת הרגלים? (כן), ואפשר שאלות על הסוכה המשפחתית, כמו: מי בנה את הסוכה (סבא משה ודודה נעמה); מי הכין את השרשרת האדומה-צהובה (בת הדודה קרן). צריכים עזרה? יש מידע נוסף על סוכות בויקיפדיה.

 

משפחה משחקת קלפים

 

4. סופגנית אוזן סוכות

בראש השנה יש תפוח בדבש, בחנוכה סופגניה ובפורים אוזן המן. אגב משחק טריוויה, ידעתם שסוכות הוא החג היחיד ביהדות שאין לו מאפייני אוכל משלו? בישיבתכם הבאה בסוכה תוכלו להתכנס ולהמציא מאכל לחג. כל בני המשפחה יוכלו להציע הצעות, אפשר לצייר אותן, להביא פלסטלינה/בצק וליצור דוגמאות ואולי בהמשך גם להכין את המנה הממשית.

 

סכין מזלג וצלחת

 

5. מיני מחבואים

לא באמת אפשר לשחק מחבואים בתוך סוכה… אבל אפשר להחביא בובה! בוחרים בובה קטנה אחת-למשל בובת לגו, או שלכל אחד ממשתתפי המשחק יש בובה משלו. בזמן שמישהו מהמשפחה "סופר" מחוץ לסוכה, השאר מחביאים את הבובה האחת, או כל אחד את הבובות שלו. ה"סופר" צריך כמובן למצוא. אם הוא מתקשה בכך אפשר לתת לו רמזים או לעדכן – "מתחמם… מתחמם… מתחמם".

חג שמח!

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


7 + 2 =

יש לעשות את הפעולת חשבון