9 ארוחות ערב לא שגרתיות שהילדים יאהבו | הורים בכיף

9 ארוחות ערב לא שגרתיות שהילדים יאהבו

אין מה לעשות, כשהחופש הגדול מגיע, אנחנו צריכים להיות יותר ויותר יצירתיים. ומסתבר, שבכל הנוגע לארוחת הערב, זה ממש לא חייב להיות מסובך! אפשר לגוון כמובן במה שמוגש על השולחן, אבל אפשר גם להפתיע עם קונספט לארוחה. לא צריך להגזים ולעשות את זה כל ערב, מספיקה פעם אחת בשבוע, והקטנטנים שלכם יתלהבו ברמה שקשה לתאר

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

1. ארוחה בחושך

מכבים אורות, מדליקים נרות. זה כל מה שצריך כדי לגרום לילדים להתרגש, אפילו מאותם ירקות חביתה ולחם של ארוחת הערב הבנאלית.

משפחה יושבת עם נרות

תמונה: bp.blogspot

2. פיקניק בחוץ

לא צריך ללכת רחוק. אפשר לצאת לגינה השכונתית ואפילו לרדת לדשא של הבניין-לפרוש שמיכה ועליה הארוחה. אצלנו אוכלים ישירות על השמיכה, אצל אחותי מוסיפים שולחן קטן כמו בתמונה:

פיקניקפיקניק

3. ארוחה צהובה

או כל צבע אחר שזורם אצלכם בבית. בארוחה הצהובה למשל, אפשר לאכול תירס, פלפל צהוב, תפוחי אדמה/צ'יפס, חביתה/ביצה מקושקשת, גבינה צהובה, אורז צהוב, לשתות לימונדה ולקנח באננס. כמובן שאפשר גם לשים מפה צהובה וסכו"ם צהוב, אבל ממש לא חייבים.

תירס וציפס

תמונה: intimateweddings

4. מתחלפים בתפקידים

בארוחה הזו הילדים הם ההורים! לערב אחד הם קובעים את התפריט. בהתאם לגיל ולחשק, אפשר לכוון עד כמה הולכים עם זה רחוק: אפשר לעשות רשימה של הפריטים בארוחה, ללכת ביחד לקנות בסופר את מה שצריך, לתת להם לחתוך/לעזור להם לבשל, הם עורכים לבד את השולחן וכו'.

ילדה אוכלת

תמונה: socialmoms

5. ארוחה על השטיח

זה אפילו יותר פשוט ממה שזה נשמע. פורשים על השטיח בסלון שמיכה של פיקניק, הורים כילדים מתיישבים עליה ואוכלים.

פיקניק

תמונה: whatlisacooks

6. ארוחה מצוירת

פורשים על השולחן מפת נייר-חומה או לבנה או כל אחת אחרת שאפשר לצייר עליה. בנוסף לצלחות והסכו"ם מניחים ליד כל ילד וילדה כוס עם כמה צבעים/טושים. אך ורק בארוחה הזו מותר לצייר ולקשט תוך כדי אכילה.

ילדים אוכלים

תמונה: misstweedle

7. ארוחה על מקל

אפשר לשפד על מקל כמעט הכל-ירקות, סנדביצ'ים קטנטנים, פסטה, גבינות קשות, פנקייקים, פירות. ארוחה שלמה על מקלות מבטיחה לכם ילדים פעורי פה-שמיד יתמלא בכל טוב.

שיפודים

תמונה: realwomenandhomes

8. ארוחה מהסרטים

בוחרים סרט או דמות מסרט שהילדים אוהבים ופשוט מבססים עליה את הנראות של השולחן ואת מה שמגישים בארוחה-כיד הדמיון הטובה. אם למשל, בחרנו את אולף מהסרט "פרוזן", אפשר לערוך את השולחן עם צלחות לבנות, גזרים ונטיפי שוקולד:

ארוחה מקושטת

קרדיט: lifeisaparty

להכין אולף מאורז:

ארוחה מקושטת

קרדיט: ohmy.disney

לצייר אותו על מקלות גבינה צהובה:

מקלות גבינה מקושטות

קרדיט: yummymummykitchen

או על ביצה:

ביצים מקושטות

קרדיט: tikkido

9. ג'וק בצלחת

אם לאחד הקטנטנים שלכם יש פחד מג'וקים כמו לבת שלי (ירושה ממני, מה לעשות), אפשר לסדר להם ארוחת חרקים מקסימה, שאולי תביא גישה יותר חיובית J חיפושיות מעגבניות שרי וזית שחור על קרקר עם גבינה, זחלים מענבים ירוקים ופרפרים מסלרי מרוח בחמאת בוטנים ועליו בייגלה. ההכנה לפרטים כאן

אוכל בצלחת

קרדיט: thecraftingchicks

 

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


9 + 8 =

יש לעשות את הפעולת חשבון