9 ספרים שילדים אוהבים – הבילוי החורפי האולטימטיבי | הורים בכיף

9 ספרים שילדים אוהבים – הבילוי החורפי האולטימטיבי

פופים רכים או פינות ישיבה חמודות (לפעמים יש גם בובות), ספרים מעולים לילדים שאתם עדיין לא מכירים (וגם כאלה שיזכירו לכם את הילדות של עצמכם) ואווירה קסומה ומיוחדת (רק ששש... תשמרו על השקט). איפה כל הטוב הזה? בספריה העירונית! בררו איפה היא נמצאת בעיר שלכם ולא תתחרטו. מדובר באחד הבילויים הכי כיפים עם ילדים בכל הגילאים, עם ספרים שמתאימים לכולם והשוס – אפשר להשאיל מדי חודש ספרים הביתה, במנוי ללא תשלום! הכי כיף לחקור את המדפים בעצמכם, אבל גם הספרן או הספרנית יוכלו להמליץ לכם על ספרים נחמדים. בא לכם ללכת על בטוח? חפשו את אלה:

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

1.צמריקו

מאת: לזלי הלקוסקי

zemeriko

הקטנים שלי כבר יודעים שמדובר בספר הכי אהוב עלי. כן, כן. הגענו כבר למצב שקוראים אותו בשבילי. מדובר בכבש שמחליט לעשות דווקא הפוך מכל העדר והוא שלם עם ההחלטות שלו ונהנה מכל רגע.

2. מוק

מאת: מארק בוטוואן

ספר מוק

ספר חוויתי, עמוס בפרטים (בכל קריאה מגלים משהו חדש), מלאאאאא באיורים קטנים ויפים ובועות דיבור ליד הדמויות. מוק מטייל בעולם והילדים לומדים להכיר ארצות רחוקות, חיות נדירות ומילים בשפות אחרות. בום דיאה!

3. הצלחת שמתחת

מאת: מאיר שלו

ספר הצלחת שמתחת

והנה הספר השני האהוב על אמא (זאת אני). איזה רעיון משגע ומקורי לכתוב עליו: הצלחת ההיא, זו שקבורה בארון ואף אחד לא מתייחס אליה. כתיבה כיפית וקולחת (ואיורים יפים-יפים של יוסי אבולעפיה) שעושה לי חשק לקרוא את הסיפור הזה לילדים שוב ושוב.

4. אריה הספריה

מאת: מישל קנודסן

ספר אריה הספריה

טוב אי אפשר בלי קלאסיקה. שלא לדבר על זה שאנחנו כבר בספריה. סיפור האגדה המקסים והמרגש על החיה הכי הזויה שעלולה להיות בספריה (וידוי: כל פעם מחדש יורדות לי דמעות כשהאוזניים של האריה רועדות בסוף הסיפור).

5. הצב בצבוץ

מאת: רינת הופר

ספר הצב בצבוץ

אני מורידה את הכובע בפני רינת הופר. שהתחילה מספרים מקסימים עם סיפור מחורז והמשיכה בין היתר גם ליצירות מקוריות שכנראה רק מישהי עם ראש גרפי כמו שלה יכולה לייצר. ראו למשל את הגמד הגבוה והענק הנמוך שאפשר לקרוא משני צדדים; או מי ראה את איילת שאת אחד מהדפים גוזרים ומקפלים לשמיכה; שלא לדבר על גלילונה שהוא ספר פעילות ממש. בצב בצבוץ חלק מהמקוריות היא בחרוז עצמו. ספר ש-ל-ם שמבוסס על אותה סיומת חריזה ותהיו בטוחים שהקטנטנים שלכם יתגלגלו מצחוק אחרי כמה עקצוץ – קצוץ – חמצוץ.

6. רב החובל פלין והדינוזאורים שודדי הים

מאת: גיל אנדראה, ראסל אייטו

ספר רב החובל פלין והדינוזאורים שודדי הים

דינוזאורים מפחידים (אבל לא מאוד), שודדי ים אמיצים (ואחד שהתעייף) ורב חובל קטן שמשתלט על הכל (ולא שוכח לחזור לגן בזמן). כל אלה גרמו לבן שנתיים וחצי לאהוב את הספר הזה הרבה יותר מספרים אחרים ולהכריח את אמא שלו לספר לו את הסיפור במשך כמה וכמה (וכמה!) לילות רצופים.

7. הצבעים בשביתה

מאת: אוליבר ג'פרס

ספר הצבעים בשביתה

מאיפה באים להם הרעיונות הסופר מקוריים, לסופרים האלה? מקנאה! כל צבע בחבילת הצבעים כותב מכתב לילד שמשתמש בהם. הכחול כבר עייף מצביעת שטחים גדולים, לשחור לא נעים שהוא משמש רק לקווי מתאר, הורוד מתלונן שלא משתמשים בו. כיף של סיפור!

8. המתנה הכי טובה בעולם

מאת: ג'ונתן אמט

ספר המתנה הכי טובה בעולם

סיפור פשוט ונעים, איורים מתוקים שעושים חשק לחבק מישהו ומסר – אולי כבר בנאלי אך חשוב – של חברות אמיתית, שהלוואי וכל הילדים שלנו יפנימו.

9. האביר, הנסיכה, הדרקון הנורא (ואוטו נושא הכלים)

מאת: גלעד סופר

ספר האביר, הנסיכה, הדרקון הנורא (ואוטו נושא הכלים)

להציל נסיכה זה לא בדיוק מה שחשבתם. איזה יופי של סיפור שיש בו חילופי תפקידים והפתעה: גם למספר הסיפור יש מקום מכובד משלו! הופתעתי לגלות שקטנטן בן 3 התאהב בסיפור על אף (ואולי בזכות?) המורכבות שלו.

ומי הם הספרים האהובים על המדף שלכם? שתפו!

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


+ 6 = 8

יש לעשות את הפעולת חשבון