איך לעבור את סדר פסח בשלום? | הורים בכיף

איך לעבור את סדר פסח בשלום?

31/03/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

במילה אחת: יצירתיות. בכמה מילים: צביעה, המחזה, משחקים באגוזים ורמזים ששומרים על המתח בדרך לאפיקומן. אחרי 5 שנות נסיון בניהול סדר פסח עם ילדים, עמרי משתף בכמה טיפים וטריקים שתמיד עובדים

אני חייב להיות כנה איתכם, אמנם יש לי רק 5 שנות ניסיון בתפיסת פיקוד על ילדים תוך כדי סדר, אבל אני חושב שכבר הבנתי את הפואנטה. הסוד הוא בלהפנים באופן סופי וחד משמעי שגם השנה, לא משנה כמה אני ממש רוצה שזה יקרה, הם ככל הנראה לא ישבו לשמוע את כל האגדה בשקט ושלווה תוך כדי שאלת שאלות מתעניינות והרחבת הדיון בשולחן. זה כנראה לא יקרה.

אני מניח שאני לא היחיד שהבין כבר שהעובדה שהבאנו להם אגדה עם ציורים בפנים לא הולכת לעשות את זה קל יותר. למען האמת, אפילו אם זו הייתה הגדה של סופר סטרייקה או של לשבור את הקרח, אני לא חושב שהם היו מחזיקים מעמד. ובכל זאת, איך עוברים את הסדר הזה בשלום בלי שנרגיש רע על זה ששלפנו את הטאבלט בשביל לייצר קצת שקט? הנה כמה רעיונות.

 דפי צביעה: האינטרנט מפוצץ בדפי צביעה לפסח. מפוצץ. לא מאמינים? תראו כאן 

תביאו אתכם כמה כאלו, אל תשכחו משטח לצביעה (כי המפה הלבנה של דודה מלכה לא תסלח לכם גם עד פסח 2020), תזיזו את הצלחת, והנה יצרתם לעצמכם ילד שקט שגם עוסק בפעילות קשורה. רוצים להשקיע? תדפיסו חוברת צביעה לפי הסדר של קריאת המגילה ותנגישו לצובעים הצעירים את המידע תוך כדי ההתקדמות בסדר.

רמזים בדרך לאפיקומן: הפעלה שיכולה ללכת חזק בבתים עם תחרות משמעותית על האפיקומן היא יצירת קשב באמצעות תגמול. בתום כל קטע באגדה, תנו למי שהקשיב פתק קטן עם רמז למיקום האפיקומן. כשנגיע לאפיקומן, הילדים הקשובים ביותר יחזיקו בהכי הרבה מידע לגבי מקום מחבואו של האפיקומן. ילדים גדולים יותר יכולים לקבל את פתק הרמז אם ידעו לענות על שאלה מתוך הקטע. קחו בחשבון שכדאי שגם אתם תדעו את התשובה…

המחזה: אם אתם אמיצים, הביאו איתכם כמה אביזרים דוגמת זקנים, מטות, כובעים, משקפיים ותנו לקוראים את ההגדה להמחיז את הקטעים. שתפו גם את הילדים בהמחזה בצורה הטובה ביותר שתוכלו. זה ישעשע גם אתכם וגם אותם.

משחקים: אם כלו כל הקיצים ואתם מבינים שידכם על התחתונה ואין מנוס מלאפשר להם לפרוש מן השולחן, נסו לפחות לגרום להם לשחק במשהו מלבד הטאבלט, נאמר אגוזים. כן כן, אגוזים, כמו בפסח של פעם, קצת מסורת וזה.

איך משחקים באגוזים? האמת שיש מלא שיטות, הנה אחת למתחילים שיהיה פשוט ללמד גם את הילדים– הכינו מראש כמות מספקת של אגוזים, עדיין עם הקליפה. כל ילד מקבל מספר אגוזים. בכל סיבוב מגלגלים/מחליקים על הרצפה כל הילדים את האגוזים שלהם לעבר הקיר. מי שמצליח להגיע עם האגוז שלו הכי קרוב לקיר באותו הסיבוב, זוכה בכל האגוזים שהשתתפו.

מאחל לכולם פסח קל ושפיות לרוב! :)

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


8 − = 3

יש לעשות את הפעולת חשבון