דברים שיכולים לקרות לך רק עם תאומים | הורים בכיף

דברים שיכולים לקרות לך רק עם תאומים

08/04/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

בתכל'ס רק מהכותרת אתם כבר מבינים שזה הולך להיות פוסט מתלונן, אז אני יודע שאתם בטח אומרים לעצמכם, "נו, מה הוא כבר יכול לחדש לנו? שהוא לא ישן בלילה או ביום, מתי הוא ישן בעצם? רגע סטינו מהנושא… שהם לא ישנים ביחד? שהם אוכלים בו זמנית?" כן. אז את כל אלה אני באמת אחסוך מכם. אבל תנו לי לספר לכם על כמה פיצ'רים שסביר שלא העלתם על דעתכם. כאלה שרק כשהם קורים לך במציאות עולה על דעתך שהעניין בכלל אפשרי…

1. משחק תחת אש – פיצ'ר נהדר בתאומים. הם לומדים עכשיו על הצלילים שדברים עושים על ידי הרמה שלהם וזריקה הצידה. מרימים מסננת, זורקים הצידה. על פניו, עם תינוק אחד, זה עניין נהדר, בוריאציית התאומים, ב'הצידה' תמיד עומד תינוק אחר…

2. טיול משפחתי – ביקורים אצל רופא המשפחה תמיד נעשים בצוותים. כשבבית מסתובבות שתי צלחות פטרי קטנות, אין ברירה אחרת מלבד שידביקו אחד את השני. ולפעמים גם את אבא שלהם.

3. מהלך המוצץ –ניתן לעשות אותו רק כשלך יש מוצץ אחד ואחיך יש מוצץ אחר. מדובר במהלך שקורה מהר מאוד ומצריך זריזות ידיים בלתי רגילה הכרוכה בהשלכת המוצץ שלך על הרצפה לצורך יצירת הסחת דעת, סחיבה מהירה של המוצץ של אחיך היישר מפיו, דחיפתו לפיך ובריחה מהירה מהמקום תוך פיזור חיוכים זחוחים.

4. מגורים בסלאמס – שום דבר מאכל אינו שלך בוודאות עד לרגע שהגיע אל פיך. וגם אז לא תמיד. אפילו אם הם יושבים חגורים בכיסאות אוכל. ומילא אתה. ידיהם הדביקות של הכייסים הזעירים מצליחות לפלח מאכלים גם אחד מהשני בין אם מדובר במצבים ניידים או נייחים.

5. יקיצה טבעית כפולה – עד שסוף סוף נכנעת והתמודדת עם העובדה שאתה הולך לפתוח את היום שלך בחמש בבוקר כי אחד מהם החליט שהוא קם מוקדם, האם הוא יוקיר תודה על כך שהרמת אותו מהמיטה? לא ולא, הוא יזעק את זעקות השמחה הקטנות שלו כל הדרך החוצה מהחדר עד שיהיה ברור ללא ספק שעלייך להתמודד כעת לא עם תינוק מאושר אחד, אלא עם שניים, וזאת עם עפעף אחד בלבד פקוח.

6. הטיפוס הכפול – הורים לתינוקות בוודאי מכירים את תחושת האצבעות הקטנות והחמודות המתהדקות סביב מכנסיהם באזור הברך, מנסות למצוא נקודת אחיזה להתרומם בתחינה שירימו אותם. במצב נורמלי הגיוני שתתכופף ותאסוף את תינוקך הרך אל חיכך. אך מה עושים כשיש לך אחד על כל ברך? אם התכופפת לאחד, הפלת את השני.

7. דילמת האסיר – ואם בהרמות עסקינן. ממש כמו בדילמת האסיר, יש רק פתרון אחד בו שניהם יהיו מרוצים, כששניהם על הידיים. יש אפשרות כזו, עם ידיים גדולות כמו שלי, אבל היא מתקיימת רק כאשר ניתן להרים את שניהם בו זמנית. מספיק שאחד מהם יתחיל לבכות ראשון והאופציה הזו מתבטלת. רק במקרים בהם שני האסירים משתפים פעולה, הם יוכלו לקטוף יחד את הפרס הגדול.

8. תופעת העדר – כשתינוק זוחל בבית, משמע כפותיו הקטנות מתופפות על הרצפה זה דבר נהדר. כשמדובר בשניים שזוחלים ביחד לכל מקום כמו עדר תאואים זוגי, גם אז זה נהדר. הצרות מתחילות כשהעדר מגיע ביחד למעברים צרים כמו מדרגה, או ניסיון לעמוד ביחד על כיסא אחד. או, שם מתחילה האלימות.

9. הבריחה הגדולה – אבא אחד. שני תינוקות. אחד רוצה להיות בחוץ, שני רוצה להיות בחדר של גיא. משפט שלמה.

10. מדרון חלקלק – תינוקות במצבים רגישים מתחילים לבכות. אתה ניגש ומרגיע. הסרט מתחיל כשיש שניים כאלה המכניסים אחד את השני לסבבים של בכי בלי סיבה. אחד מקבל מכה, בוכה, סבבה. אבל אתה עומד שם, רואה את השני מתחיל לבכות מכוח האינרציה ואומר לעצמך "אבל, אבל הי! ראיתי הכל ושנינו יודעים שלא קרה לך כלום?"

11. רולטת תאומים – תאום אחד רוצה לפתוח את הדלת של הארון, השני מעדיף אותה סגורה, זה הזמן להניח את ההימורים רבותי, מי הולך לחטוף אותה באצבעות?

שלא ישמע רק רע כן, יש המון דברים כייפים בלהיות עם שני תינוקות במקביל. אני בטוח שאף פעם לא הייתם מכוסים מכף רגל ועד ראש בתינוקות, זה אדיר. או למעוך את השניים האלה ביחד, או לשמוע אותם צוחקים. במסתכם, אני חושב שאני יוצא מנצח מהסיפור הזה.

דרגו את הכתבה:

33 תגובות לדברים שיכולים לקרות לך רק עם תאומים

 1. יפה סיפרת, עכשיו תחשוב מה עושים עם שלושה, תמיד יש רגל/יד או כל איבר אחר פחות מדי :-)
  היופי בסיפור שיש להם יותר כוח, The power of threee. לו היית יודע כמה פעמים עזבתי את החדר לכמה דקות רק כדי לגלות שהם הצליחו להזיז משהו ביחד למיקום חדש :-(

 2. שכחת להזכיר את עולם החיקויים האחד / האחת מהשני /שנייה.

  אמא מאוהבת בתאומים בני ה3 (בת ובן)

 3. במסתכם, נדרשת לטור הזה עריכה לשונית.

 4. הבנים שלנו כבר בני 20. זו הייתה תזכורת מצחיקה וחמודה…איך עברנו את זה…?

 5. כתבה מעייפת ולא מעניינת, כתבה ללא תוכן ממש ושלא עברה עריכה לשונית או הגהה –
  נראה שהכותב משתף איתנו חוויות אישיות שמובנות רק לו ולאישתו – מילים גבוהות שלא קשורות ממש למה שהוא ניסה להעביר.
  להבא כשאתה משתף בדיחות משפחתיות תתרג ם את זה לעברית.

 6. פתחתי להסתכל כיוון שגם לי יש תאומים. לא כל כך הבנתי מה כתוב.

 7. איפה חוש ההומור שלכם אנשים? בן אדם סיפר פה בצורה קלילה ומצחיקה מהווי חייו כאב לתאומים, מה עכשיו הגהה ועריכה לשונית, מה קרה לכם? מה נפלתם עליו עם השטות הזו עכשיו?
  הקטע כתוב חמוד, מצחיק, ואני נהניתי אפילו שאין לי תאומים. רק מהקריאה.
  כל טוב,

 8. מה עובר עליכם? אז יש קצת טעויות לשוניות. אבל אתם מאבדיםנאת הפואנטה שלעצמה היא חמודה ומשעשעת. מה שנקרא: "זר לא יבין זאת". לכותב – תתעלם מתגובות מתנשאות ומיותרות. העיקר שצחקתי :(

 9. we made it TWICE!!!!!!

 10. משעמם לכם?

  אין לכם מה לעשות חוץ מלכתוב שטויות משעמום?

 11. כאב לתאומים (בן ובת) בני כמעט שלוש, אני מזדהה ומחייך עם כל הסעיפים לעיל. זה מצחיק ומעצבן בו-זמנית, ועם ההתפתחות שלהם גם מגיעות תופעות חדשות. בהצלחה

 12. חזרתי לקרוא את הכתבה רק כדי להבין למה התכוון אותו משה שהעיר שיש פה אמירות שמובנות רק בתוך המשפחה.
  לא הצלחתי להחליט האם התכוון לדילמת האסיר ואולי לצלחות פטרי.
  בכל מקרה תתבייש לך אדון משה.

 13. יש אנשים עם בעיות בהבנת הנקרא- לא צריך לכעוס, צריך רק לרחם. הכתבה משובבת נפש, קלילה וחמודה. מי שרוצה להתלונן שיחבור לזהבי העצבני. אני נהנתי. רק בריאות והנאה.

 14. זה הצחיק אותי לקרוא את זה, רק כאמא לשלישייה זה היה הרבה יותר מצחיק, אבל יש לציין כפי שבעלי אומר שגידול ילדים זהו אושר מפרך….

 15. למרות שאין לי ילדים, הכתבה שעשעה אותי ויכולתי לדמיין את הסיטואציות. לא מבינה את כל האנשים כאן שהופכים את זה לשיעור דקדוק או סתם לא מפרגנים לאבא שכתב אותה באהבה רבה

 16. חברים,

  אתם עושים צחוק….
  לבת שלי יש שני זוגות תאומים הגדולים בני 3 וחצי והקטנים בני 11 חודשים. ואני סבא מאושר מאוד
  זוג תאומים אחד זה בית הבראה…
  לבת שלי הקולית ובעלה הנפלא מגיע צל"ש …

 17. לגמרי מזדהה.
  למרות שמספיקים לשכוח אמא לתאומים בוגרים
  כיך גדול

 18. בתור אמאלתאומים , זהים! נהנתי כל רגע ורגע, לא אומר שלא היו תקופות קשות פיזית, אבל בתכלס זו מתנה. נכון שתפקדתי די לבד, בעלי הוא זה שיצא לעבודה! אבל, הייתי חוזרת על כל רגע ורגע מחדש, היום הם בני 31 ….והתמודדות שונה לגמרי.

 19. לאחותי תאומים בן ובת. התגובה הכי הזויה לא פעם ולא פעמיים הייתה: הם זהים?

 20. שלום לכולם, הצחיק אותי התיאורים של עמרי 😉 אבל אני אציין שאני אמא לתאומות (כיום בנות 10.5) ואני חייבת להגיד שאצלי זה הדבר הכי מדהים ומתוק שעשיתי בחיי זה גידול התאומות. הן היו מסונכרנות להפליא – ישנו ביחד, אכלו ביחד, שיחקו ביחד אבל כשהן בכו זה תמיד היה בנפרד אחת בכתה והשניה בנימוס המתינה למועד אחר (היה רק מקרה אחד שהן בכו ביחד ובאמת כמעט שהתבלבלתי). אני אספר שאפילו היו מצבים שהרגשנו כל כך מיותרים בזוגיות שלהן שהחלטנו להביא עוד ילדה לעולם שתתיחס אלינו……

 21. יפה מאוד! אמא לשני זוגות תאומים ואכן זו המציאות!

 22. לא הבנתי כלוםםםם

 23. משה אתה חתיכת יצור

 24. מצויין מזדהה עם כל מילה. אמא לתאומים בני שנתיים. וכל מי שלא הבין את הטקסט כנראה שאין לו תאומים או שיש לו אבל הוא לא מספיק שנון.

 25. לכל מי שיש תאומים מבין ומכניס את עצמו לסיטואציה כי גם לו קרה. אבל, למרות שאני לא אמא של תאומים (5 ילדים, אחד אחד) צחקתי וכן הבנתי. לא חייבים להיות שלונסקי או ביאליק כדי לכתוב קטע מצחיק על ילדים.

 26. כאבא לזוג תאומות מדהימות ת ועוד לזוג תאומים בדרך,
  אני מוצא את הכתבה מצחיקה ומאוד נכונה,
  וגם כתובה בצורה מאוד חיננית.

 27. מעניין שאצלנו לא קורא אף אחד מסעיפים!
  לדוגמה "ביקורים אצל רופא המשפחה תמיד נעשים בצוותים"
  אצלנו תמיד (אבל תמיד) שני נהיה חולה ברגע שהראשון נהיה ברי

 28. נהניתי מהתאור,גם לנו תאומות, הן כבר בנות 58 ו- בעצמן סבתות,
  אך מזיכרוני, נהנינו מכל רגע למרות שהיה די מפרך……

 29. אם זה מה שקורה עם תאומים…. תתאר לך רק צ'ה עובר עם שלישייה….
  מזדהה…
  מצחיק ממש.

 30. ענק !!! :)
  אני אב לתאומים (בן ובת) בני שנתיים וקצת. מזדהה עם כל מילה.
  יש עוד מקרים:
  תינוק א באמצע הלילה: "מים" "מים" ….
  מחכה שהוא יחזור לישון
  תינוק ב מתעורר: "מים" "מים" …
  יוצא מהמיטה, הולך להביא להם מים. מקלל בשקט.
  חוזר עם שתי כוסות מים.
  תינוק א: " ZZZZZZ ZZZZZ"
  תינוק ב: " ZZZZZ ZZZZZ"
  נשאר עם כוסות מים ביד.

 31. מקסים! אני אמא לתאומות מדהימות בנות 20 חיילות בקרבי והפוסט הזה החזיר אותי לאחור וזה מקסים, הדפוסים הינם אותם דפוסים, זה מדהים!

 32. אני סבא לתאומים בן ובת. מגיב לא כל כך באוביקטיביות כי איני נמצא איתם כל היום, אך רציתי לציין עובדה בולטת. שניהם ביחד כל היום. אוכלים אותו אוכל ץ מקבלים אותה תשומת לב ויש להם הרבה צעצועים מכל הסוגים, אבל עובדה בולטת היא שהבן נמשך לצעצועים מכניים והבת לבובות . היום הם בני 12 והעדפות נשמרו. הבן פנה לספורט הישגי – קשיח משהו והבת עוסקת בכל עיסוק הומני ותקשורתי וכל זאת ללא הכוונה מצד ההורים או הסביבה. (הגנים עובדים…)

 33. אהבתי במיוחד את סעיף 5 — כמו כל בוקר אצלי…

השאירו תגובה


6 − = 2

יש לעשות את הפעולת חשבון