המדריך המהיר להישרדות להורה המשקיען | הורים בכיף

המדריך המהיר להישרדות להורה המשקיען

22/10/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

ֿילד שוחה

מה עושים כשצריכים לתזמן שני ילדים בין כל החוגים? חמוטל גילתה את הפתרון

פתרון בעיות אף פעם לא היה המקצוע החביב עלי בבית הספר, אבל חייבים להודות שכשקיטרתי לאימא שלי, כמו כל התלמידים החכמולוגים שבטוחים שהמציאו את זה בעצמם, "אבל במה זה יועיל לי בחיים?" לא היה לי מושג עד כמה זה יכול לעזור לי בחיים.

בגיל 15 לא היה לי מושג שאם רק אטרח ללמוד את זה כמו שצריך, אולי אצליח כשאגדל להנדס שני ילדים לתוך מערכת חוגים ופעילויות אחר צהריים אחרות בלי להשתגע, לבזבז על העניין את כל אחר הצהריים בכל יום או הכי גרוע, לדון את עצמי לשנה שלמה של המתנה כל שבוע במגרש חניה משעמם עם ילד אחד, עד שהילד השני יצא מחוג פיסול בפסטה יבשה או מחוג אמנות-לחימה-סינית-שלא-באמת-קיימת-אבל-עושה-רושם-על-ההורים.

אם הבעיה נראית לכם פשוטה, סימן שלא הבנתם בדיוק מה היא כוללת.
קחו שני ילדים. אחד חובב פעילות גופנית, השני מוקסם ממבוכים ודרקונים. אחד רוצה חוג אמנות והשני מתחנן ללמוד לנגן. החברים של אחד הולכים לחוג כדורגל (של הקבוצה הלא נכונה) והשני הולך פעמיים בשבוע לשיעורי שחייה. לאחד כבר יש, לא ייאמן, שיעורי בית להכין. השני טרוריסט חמוד וחסר מנוח שחייבים לשעשע בכל רגע של היממה. נסו לדחוס את כל הפעילויות והאילוצים האלה לתוך חמישה אחר צהריים של אמצע השבוע, ונסו להשאיר גם זמן לנסיעה מחוג א' לחוג ב', קחו בחשבון זמן לאמבטיה וארוחת ערב ואם תהיו ממש נדיבים, גם כוס קפה לאימא, פעם בכמה ימים. נו, הצלחתם?

כשהייתי ילדה וגדלתי בחור קטן ופסטורלי רחוק מהעיר הגדולה ובעצם מכל עיר, הלכתי לחוגים שהיו זמינים. הלכתי לחוג בלט של המורה הלא נחמדה, לשיעורי פסנתר עם המורה היחידה במושבה ולחוג דרמה ששיא הפעילות שלו היה מיצג שבו לבשנו גרבי ניילון על הראש. אז, ילד שהלך לחוג אחד בשבוע היה ילד שהשקיעו בו. ילד או ילדה שהלכו לשניים היו "ילדים מטופחים". על הורים ששלחו את הילדים לשלושה חוגים בשבוע כבר דיברו בצרכניה ולא בהכרח טובות. שום דבר בניסיון העבר שלי לא הכין אותי לשפע החוגים שאוכל לבחור מביניהם לילדיי, או לצורך לקבל החלטות אכזריות כאלה כל שנה מחדש.

חוג הכדורגל היה הראשון שוויתרנו עליו. אפילו אנחנו, לא האוהדים הכי נלהבים בעולם, הבנו שיש מדים וצבעים שפשוט אי אפשר להכניס הביתה. אחריו הלכו שיעורי הנגינה כי עם לו"ז עמוס כל כך, למי בכלל יש זמן להתאמן? חוג הפיסול נדחה לטובת חוג טרום קפוארה, במקום חוג אמנות קנינו חבילת דפים והמון צבעים ואת חוג מבוכים ודרקונים הצלחנו להשחיל בשעה שלפני שיעור השחייה, מה שהשאיר לנו אחר צהריים פנוי לחוג אנגלית לפעוטות. אבל רגע לפני שהתחייבתי על עוד 200 שקלים מדי חודש לטובת עתיד ילדיי, עצרתי לרגע וניתקתי את הטלפון. במחשבה שנייה, אני מעדיפה ילדים עם זמן פנוי לבטלה, משחק בגינה ואפילו טלוויזיה, על פני ילדים דוברי אנגלית שאין להם רגע פנוי כבר בגיל ארבע. או שאולי בעצם אני פשוט מפחדת שעם שני ילדים שלכל אחד מהם שלושה חוגים בשבוע, גם עליי ידברו במכולת ולא טובות.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


8 + 1 =

יש לעשות את הפעולת חשבון