הפעוט מתגנב למיטה? מה עושים כדי שהלילה יעבור בשלום | הורים בכיף

הפעוט מתגנב למיטה? מה עושים כדי שהלילה יעבור בשלום

26/11/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

ילד ישן

חמוטל לא זוכרת מתי היא ישנה טוב בפעם האחרונה, לפני שהילדים יגדלו ויברחו, היא נותנת כמה כללים לשינה בטוחה עם הילדים

בין כל הדרכים שאני יכולה להציג את עצמי, כנראה המדויקת ביותר תהיה "אני חמוטל וכבר שנים לא ישנתי כמו שצריך". פעם, אני עוד זוכרת את זה, הייתי הולכת לישון מתי שהתחשק לי ומתעוררת רעננה, ביקיצה טבעית. החיים היו לפעמים טובים ולפעמים פחות, אבל זה כמעט אף פעם לא היה קשור למספר שעות השינה שזכיתי להן. מוזר, אבל לא זכור לי שאפילו פעם אחת בכל השנים שבהן לא סבלתי ממחסור בשינה טרחתי להתפעל מהקסם הזה: אדם קם בבוקר, והוא לא עייף. מי היה מאמין.

כמו כל משל עם מוסר השכל, העונש על חוסר המודעות שלי לא איחר להגיע. כבר בהריון התחלתי להתעורר בשעות לא סבירות ולהירדם בשעות עוד יותר לא סבירות (תשע בערב? אפילו סבתא שלי עוד חוגגת) ולקום עייפה ועצבנית כאילו לא ישנתי בכלל. הדודות אמרו שזאת הכנה למה שמצפה לי, ואני התייחסתי לזה כמו שהתייחסתי לכל דבר ששמעתי מהן, בהתעלמות מוחלטת. התעלמות מוצדקת, אגב, כי הדודות טעו. שום דבר לא יכול להכין מישהי לחוסר השינה שאחרי הלידה. שום דבר.

על הכמות והאיכות של שעות השינה שזוכה להן אימא לתינוק כמעט אין טעם לדבר. ישנתי מעט, התעוררתי המון, הנקתי בעיניים עצומות וכשישנתי חלמתי שאני מתעוררת. כשהתינוק שלי היה נרדם במשך היום הייתי מסתכלת עליו בעצב ויודעת שאם אנסה בכלל ללכת לישון איתו רוב הסיכויים שהוא יתעורר בדיוק ברגע שאעצום את העיניים. היה לי קשה, וכדי לא לאבד את עצמי לטובת האימהות ולאבד קשר עם הסביבה דאגתי למרר גם את חיי הסביבה. הרי אומרים שחוויות משותפות משפרות את הזוגיות, לא?

תקופת ההתעוררויות עברה והגיע העידן הנוכחי בחיינו, שבו הם הולכים לישון בערב כל אחד במיטתו ומתעוררים בבוקר בחיוך ובמיטה שלנו. לא ברור איך בדיוק קורה הקסם, אבל מתישהו באמצע הלילה נודדים על פי התור ילד א' וילד ב', מגיעים בעיניים עצומות למיטת ההורים ומתחפרים בה עד שהם מתארגנים על תנוחה לטעמם. ילד א' מגיע עם השמיכה שלו, ילד ב' בא נטורל. ילד א' אוהב להשתרע באלכסון עם ראש על הכרית של אבא (גם אם חייבים לדחוף משם את אבא שמפריע), ילד ב' מעדיף לשכב על הרגליים של אימא. ילד א' מתעקש שיחבקו אותו תוך כדי שינה, ילד ב' דורש ליטופים בגב. אם זה לא היה ברור, אין מספיק "לא" בעולם כדי לענות על השאלה אם הסידור הזה נוח להורים.

אז למה אנחנו לא מפעילים סמכות הורית ושולחים אותם בחזרה למיטה? קשה להודות, אבל זה אמנם לא נוח, אבל ממש כיף. למרות כל הקיטורים, הלילות הקטועים ופעם אחת גם גב תפוס למשך שבוע, האמת היא שנעים להרגיש אותם לידנו גם בלילה. בעצם בעיקר בלילה, כשהם רכים וחמודים ושקטים כל כך ובעיקר עכשיו, דקה ורבע מהגיל שבו נצטרך להתחנן שייתנו לנו לחבק אותם, ללטף את הראש, להגניב נשיקה לפני שיגידו "אימא, די!" וינגבו מהר את הלחי כדי שאף אחד לא יראה את הבושה. ובגלל זה אנחנו נושכים שפתיים, מצמצמים עוד טיפה את המקום במיטה ויודעים שגם זה, כמו כל שלב אחר איתם, יעבור מהר מדי.

איך תישנו עם התינוק בלי לסכן אותו?

1. הצמידו את המיטה לקיר, ומקמו את התינוק בין ההורה לקיר.

2. סגלו לכם שגרה: הורה המודע לכך שהתינוק ישן לידו נזהר, גם באופן אינסטינקטיבי, ולא עושה תנועות שעלולות לפגוע בתינוק.

3. לעולם אל תישנו עם פעוט לאחר ששתיתם אלכוהול.

דרגו את הכתבה:

תגובה אחת ל הפעוט מתגנב למיטה? מה עושים כדי שהלילה יעבור בשלום

  1. בדיקה 2

השאירו תגובה


2 + 7 =

יש לעשות את הפעולת חשבון