6 דרכים ליצירת זמן איכות עם הילדים | הורים בכיף

6 דרכים ליצירת זמן איכות עם הילדים

27/04/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

6 דברים שתוכלו לעשות בכדי להקפיד על זמן איכות עם הקטנטנים

במהלך השבוע אני מוצא את עצמי לפעמים מטפס על קירות. בואו נגיד את האמת, לילדים יש נטיה לעשות לך את זה. במיוחד כשהם מגיעים בקבוצות של יותר מאחד, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בילדים של עצמך. יחד עם זאת, אנחנו משתדלים לחבב אותם ככל הניתן, כשניתן, ולהבין למה בעצם הם גורמים לך לטפס על הקירות. התשובה הבלתי נמנעת לשאלה הזו, היא שהם אוהבים אותך.

כן, בסך הכל גם הם התגעגעו כל היום ואחרי שהם מתאמנים בגן כל היום על איך להשיג את תשומת ליבה של הגננת (או המורה, לא משנה), למרות הימצאם 30 ילדים אחרים, הם מגיעים הביתה להראות את כל מה שלמדו. אלא שלגננת משלמים כדי להבין, אנחנו עושים את זה בהתנדבות ולפעמים צריכים להזכיר לעצמנו שאפילו שמשלמים לנו על לשמוע חפירות של אחרים כל היום, דווקא כאן הוא המקום שחשוב יותר להקשיב לחפירות האלו.

ואלו חפירות. לעיתים אני מביט בערגה אל הימים בהם היה לי ילד אחד בלבד וזמן פנוי שנמתח עד האופק עבורו ושוקע בנוסטלגיה. לא ליותר מידי זמן, כי בדיוק מישהו מתחיל לחפור, אבל לפעמים. מהפעמים האלו, אין לי ברירה אלא להסיק את הבלתי נמנע – אם א' הילדים שלי אוהבים אותי וב' – הם צריכים תשומת לב אבל ג' – אי אפשר לתת להם אותה סימולטנית אזי ש… חייבים להפריד אותם! (מ.ש.ל)

אז כן, מאז שנולדו התאומים לפני שנתיים מינוס חודשיים, אנחנו מקפידים מאוד על זמן אחד על אחד עם הבכור שלנו בתקווה שזה יפחית במשהו את הצורך המשווע שלו בתשומת לב. זה לא. אבל אנחנו ממשיכים בכל זאת. מה למשל?

חוג אבאמא: קבוע אצלנו בלו"ז מתחילת שנה"ל הנוכחית חוג אחד עם אבא ואחד עם אמא. החוג מתקיים בשעות הערב בשעה שבין שעת השינה של הגורים הקטנים לגור הגדול. אבא מלמד ציור (ככל שכשרונו מאפשר לו), אמא מלמדת כדורגל (כן, שמעתם נכון. והוא מעולה בכדורגל מיינד יו). הבחור הצעיר מאוהב בחוגים האלו ודואג להזכיר לנו כמה ערבים מראש לפני כל חוג.

גני שעשועים: זה ישמע קצת דביק, אבל אנחנו מעדיפים לעשות את הדברים שאנחנו עושים כולנו ביחד. לכן, לקחת רק אחד, או חלק מהם לגן השעשועים זה דבר שלא קורה לנו הרבה. כשזה כן קורה, אני משתדל להשאיר את הטלפון בבית. כל מי שמכיר אותי מוזמן להרים את הלסת מהרצפה. אני אמנם מהטיפוסים שצריך רתכת כדי להסיר את המכשיר הזה מהיד שלו, אבל דווקא מהסיבה הזו, ברגעים האלו הוא נשאר מאחור.

סופרים: אני ממש אוהב לעשות קניות עם הילדים. זה מוזר, אני יודע, אבל זה פותח פתח גם להעשרה בנושאים שלא עולים על הפרק ברמה היומיומית (כמו איך בוחרים ירקות, מה שנובע מאופן בו הם גדלים וכו') וגם משאיר מקום לשיחה וסיפורים תוך כדי בחירת המוצרים ביחד.

הפעלות יזומות: כמו מה? באמת שיש המון דברים שיכולים לאפשר זמן איכות עם הילדים בצורה ממש כייפית. דוגמא אחת היא ספר חדש שסבתא בדיוק הביאה במתנה בשם גלילונה המלמד איך לייצר עשרות של דמויות וחיות מגלילים גמורים של נייר טואלט באמצעות מספריים בלבד. גאוני.

בועות ענק: עוד דוגמא מעולה. הילדים עפים על זה, במיוחד ברגע שרוכשים מספיק מיומנות בכדי להכניס אותם לתוך בועות. אפשר למצוא הדרכות לגבי איך להכין את החומרים הדרושים ואיך לעשות בועות באתר מצויין שאני מוקיר לו הרבה תודה בשם http://www.baabua.co.il/

אמבטיה: דוגמא נהדרת במיוחד בגלל שאנחנו ממילא עושים אמבטיה, אז למה לא לעבור לבגד ים ביחד עם הילדים ולהשאר שם איזה שעה ולשחק. אבל מה, סתם אמבטיה יש לנו כל יום לא? ממליץ להוסיף לחוויה קצף בועות צבעוני, קצף גילוח וצבעי מאכל, ומלא כלים שקופים בגדלים שונים לערוך איתם ניסויים צבעים.

מה שלא תבחרו, אני מאחל לילדים שלכם כייף גדול ולכם (כייף גדול ו)לנקות כמה שפחות אח"כ…

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


4 − = 2

יש לעשות את הפעולת חשבון