חושך בחוץ, כייף בבית! | הורים בכיף

חושך בחוץ, כייף בבית!

09/11/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

תינוק בקופסת קרטון

שעון החורף מביא אלינו את החושך שעות בודדות לאחר שאוספים את הילדים מהגן, חמוטל מביאה לכם רעיונות מעולים וזולים להעסיק את הקטנטנים בבית

כהורים לקטנים, בטח כבר שמתם לב ששעון החורף שנפל עלינו לא מזמן, קצת מסבך את החיים. אם עד עכשיו היו לנו אחרי האיסוף מהגן כמה שעות אור שאפשר ללכת בהן לשחק בחוץ, לעשות סיבוב עם הקורקינט או האופניים ואפילו ללכת להצגה או יום הולדת שנערכים בגינה, מעכשיו הזמן שלנו קצוב מאוד. בחמש וחצי כבר כמעט מחשיך, קריר יותר ואפילו הורים אמיצים מאיתנו כבר לא נהנים להישאר בחוץ. אם ככה, אין ברירה אלא למצוא עיסוקים מעניינים בתוך הבית, כדי שיהיה לכולנו כיף בחודשים הקרובים. לפניכם שתי פעילויות יצירה שאפשר לעשות עם בבית עם הילדים, ושתיהן עונות לכללים הבאים: זולות, לא מלכלכות (הכול יחסי, כמובן) ולא דורשות כישרון אמנותי מיוחד מההורה המארגן או מהילדים.

1. הכינו ביחד "ציור קיר" ענקי. אם יש בסביבה בית דפוס, אתם יכולים להיכנס ולשאול אם נשארו להם סופים של גלילי נייר. הסופים האלה, שהם בעצם גיליונות נייר ענקיים שבבית הדפוס לא משתמשים בהם, יכולים להיות מקור נהדר לפעילויות ביתיות, ובחינם. אבל גם אם אין לכם בית דפוס נגיש, קפיצה לחנות כלי כתיבה יכולה לארגן לכם גיליונות ענק של "נייר עיתון" (כך נקרא סוג הנייר הזול ביותר) בלי הרבה הוצאות.
וככה נעשה: פנו שטח רצפה גדול במרכז הסלון. בעזרת נייר דבק, הדביקו את הנייר לרצפה בארבע פינות. בכל פינה שימו סלסילה עם צבעים, מדבקות, שבלונות ציור ואם תרצו גם דבק שפתון (סוג פחות נמרח ומלכלך) ותוספת קשקושים להדבקה כמו אבקה נוצצת, נוצות צבעוניות קטנות וכל דבר אחר שתמצאו בחנות חומרי יצירה או בבית. הביאו את הילדים הביתה מהגן. תנו להם לפעור עיניים מול מרחב הציור הענקי שארגנתם להם וצפו בהם הופכים אותו ליצירה צבעונית במיוחד. האמיצים מביניכם שמוכנים להסתכן בקצת לכלוך מוזמנים לשדרג את ההנאה של הילדים עם צבעי גואש ומכחולים.

2. הכינו ביחד בית מקרטון. לכל בית מגיעים מדי פעם ארגזי קרטון באיזה משלוח (ואם לא, אפשר לחפש ליד סניף הדואר הקרוב. שם תמצאו ארגזי קרטון טובים ולא מלוכלכים). עכשיו הגיע הזמן להכין מהם בית למשחק שכל ילד יהיה מאושר ממנו.
וככה נעשה: קחו כמה ארגזי קרטון בינוניים, פתחו את התחתית שלהם כך שיהיו חסרי קרקעית והדביקו אותם זה מעל זה בעזרת נייר דבק חזק, כך שתיווצר קובייה (או מלבן. תלוי בגודל הקופסאות) שילד יכול לעמוד או לשבת בה. הדביקו מלמעלה "גג" מקרטון, שטוח או משופע תלוי בכמות ההשקעה שאתם מוכנים להשקיע בעניין, ובעזרת סכין יפנית חתכו בקרטון (כמובן בלי עזרת הילדים) "דלת" נמוכה שאפשר לזחול דרכה פנימה אל הבית שהכנתם. המשקיענים שהכינו בית גדול (זהירות, ככל שתעשו את הבית גדול יותר, כך יהיה קשה יותר להעמיד אותו יציב) יחתכו גם חלון. בקשו מהילדים לקשט ולצבוע את הבית מבחוץ, תרמו להם מגבת שתשמש "שטיח" בתוך הבית וכרית שתהיה "כורסה" ושבו מבחוץ להקשיב לצהלות השמחה מתוך בית הקרטון. בגרסה לעצלנים, אגב, אתם יכולים למצוא ארגז קרטון ענקי ששימש להובלת מקרר או תנור אפייה או כל משלוח גדול אחר, ופשוט לחתוך בו דלת וחלון להנאת הילדים.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


− 2 = 7

יש לעשות את הפעולת חשבון