יום כיף בוורוד ולקינוח מתכון לקסטה תות ביתית! | הורים בכיף

יום כיף בוורוד ולקינוח מתכון לקסטה תות ביתית!

24/06/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

לא תאמינו כמה כיף אפשר לעשות עם הילדים בוורוד: ציורים, קצף, פיצה ולקינוח: קסטה ורודה שמכינים בקלות משטוזים תות :)

אני שונא התניות מגדריות לילדים. רשימת הדברים שמותר או אסור לעשות כי אתה בן או כי את בת. ערימת שטויות בעיני. בנות יכולות להיות שדות המזנקות מן עצים ונדנדות ממש כמו שבנים יכולים להסיע בובות בעגלות. הלוואי ויכולתי להגן על הילדים שלי מהעולם בכל מה שנוגע לתכנות הזה של מה "אסור" להם לעשות כי הם בנים. וזה לא שלא ניסיתי.

כל עוד הגדול שלנו היה בבית (עד גיל שנתיים וחצי), הוא היה לחלוטין חף מכל תפיסה מגדרית. סיפור קבוע אצלנו הוא שיום אחד, לקראת יום הולדת שנתיים שלו, הלך לקנות בימבה ג'וק עם אבא וסבא שלו. רצה הגורל והבימבה שהכי מצאה חן בעיניו באוו רגע הייתה ורודה, עם מעט צהוב. לאור ההקדמה, אתם בוודאי מתארים לעצמכם שזו בדיוק הבימבה שקיבל וגם נסע עליה בגאון עד שנשברה.


 אבל החיים תופסים אותך באיזה שהוא שלב, ומאז שהבחור הולך לגן צבע ורוד הוא טאבו עד כדי כך שלפני כמה ימים כאשר לבשתי חולצה ורודה, נאלצתי להסביר למה אני לובש חולצה של בנות. אי לכך ובהתאם לזאת החלטתי לנסות ולציין את יום הורוד הבין לאומי. יום אשר אין לו שום קשר לקהילה הגאה, למקרה ששאלתם את עצמכם, ומסתובב כולו סביב הצבע ורוד. מה יותר טוב ממראה עיניים כדי להעביר תפיסה שיוויונית?

התוכנית היא פעילות רגילה בסך הכל, אך כוללת את הצבע הורוד בעיקר (וגם צבעים אחרים, אם ירצו. שיוויון וזה). אין לי כוונה לצאת יותר מידי מהקופסא אלא בעיקר לשדר את הלגיטימיות שבשימוש בצבע הזה, אפילו אם אתה בן. וכך זה יקרה.

לו"ז פעילות ליום ורוד + מתכון לקסטה תות ביתית! 

16:00 | חזרה מהגן 

פעילות ציור המשלבת בעיקר גוונים של ורוד. אם תהיה בקשה לצבעים נוספים, היא תצטרך להיות מוגשת בשלושה עותקים וחתומה בראשי תיבות ולהמסר בשעות הקבלה שהינן בימי חמישי בין השעות 22:00 ל22:15. סתם, היא תתקבל בשמחה.

16:45 | בריכה ורודה 

יש לנו, כמו שבטח יש גם לכם, בריכה מפלסטיק כזו, קטנה. יש לנו גם (אולי לכם אין) מוצר של לייף שעושה קצף צבעוני, צובע את המים ומפיץ ריחות פטל וענבים. מומלץ גם לאמבטיות. מגיע בצבעי ורוד ותכלת. ברור לכם באיזה נשתמש.

17:45 | הכנת אוכל

יצירת ארוחת ערב בצבעי אדום וורוד, בשיתוף עם הילדים. בתוכנית: פיצה עם התוספות האופציונליות: עגבניות, פלפל, ובצל סגול. מעט גבינה תעורבב ברוטב העגניות בכדי לתת לו גוון ורדרד. לחצו כאן למתכון לפיצה. לקינוח, ארטיק קסטה קפוא! בואו אספר לכם איך מכינים.

מתכון לקסטה תות ביתית (4 ארטיקים):

קסטה תות ביתית

מצרכים:

2 גביעי שטוזים תות.

½ מיכל שמנת מתוקה.

2 כפיות ריבת תות.

8 ביסקוויטים

4 מקלות ארטיק

4 שקיות ניילון לסנדוויצ'ים

הוראות הכנה:

  • ערבבו יחד את השטוזים והריבה.
  • הקציפו את השמנת.
  • קפלו את תערובת התות אל תוך השמנת.
  • מרחו על גבי 4 ביסקוויטים שכבות עבות של קצפת התות.
  • הניחו מקל של ארטיק בליבה של כל שכבה.

בתיאבון! 

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


4 + = 5

יש לעשות את הפעולת חשבון