כל הדרכים לכייף בבית עם הילדים | הורים בכיף

כל הדרכים לכייף בבית עם הילדים

10/08/2014
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

הפכתי את האינטרנט, פעמיים, בניסיון למצוא איזה שהוא עמוד, מסמך, משהו, שמקבץ רעיונות קצת פחות שיגרתיים להפעלת ילדים כשתקועים איתם בבית, כי את כל השגרתיים כבר כולנו עברנו. אז חשבתי שאולי תשמחו גם אתם לכמה רעיונות בלתי שגרתיים, כולם מתאימים לילדים מגיל שנה וחצי ומעלה (אלא אם צויין אחרת), בהפעלת ההורה כמובן.

1.קצף גילוח. טוב, אז הדבר הראשון שיש לי להגיד לכם הוא שזה לא מלכלך כמו שזה נשמע. אגב, זה סבון… מה עושים – מושיבים את הילד לשולחן, אפשר גם בכיסא שלו, ושמים מולו ערימת קצף גילוח (כדאי גם לכם לנסות). הנחו אותו למרוח על הידיים, על השולחן, לטפוח על השולחן, למחוא כפיים, לשפשף ידיים וכו'. מטרת הפעילות היא איתגור חוש המישוש והריח (מישוש ברור למה. ריח, יתברר לכם כשתעשו). אם יש לכם גם צבעי מאכל בבית, אפשר לערבבם בקצף. הצבע (במרבית צבעי המאכל) לא מכתים את הבגדים.
שני דגשים, הכינו מטלית לחה לניגוב אזור העיניים במידה ומתקרב לשם קצף והקפידו כי הילד לא אוכל (לא נורא, אבל גם לא טעים במיוחד) או מכניס לעיניים את הקצף.

2. פעילות עם מזרן. למזרן יש הרבה שימושים פרט לשכיבה, שגם זה שימוש מעולה. אם יש לכם מזרון ספוג ליחיד (עד עובי של 10 ס"מ נאמר) הוא יתאים אבל גם מזרן יוגה יתאים. מטרת הפעילות היא פיתוח חוש המישוש, הכוונה היא לאופן שבו אנחנו חשים מגע, לא רק בעזרת האצבעות אלא בכל הגוף. הפעילות גם תעזור לילד להגדיר את גבולות גופו. אתן לכם את הקווים הכלליים ותזרמו משם. אפשר לכסות את הילד במזרן כשראשו מבצבץ וללחוץ סמוך לצידי הגוף. אפשר לגלגל את הילד במזרון. ליצור מנהרה (צפופה) ולתת לילד לזחול דרכה. אפשר להשכיב את הילד על בטנו וללחוץ אותו על המזרן בעדינות. אפשר גם לנענע אותו בעדינות תוך שכיבה. וכן הלאה.

3. גזרי נייר. קחו ערימת עיתונים ישנים וקרעו אותה לגזרים, המון גזרים. את הגזרים קמטו וכווצ'צו. הקשיבו לצלילים ותנו תשומת לב להרגשה בכף היד. את גזרי הנייר השליכו באוויר ועשו לעצמכם שלכת פרטית, זחלו בתוכם, התגלגלו בהם (על השטיח), התכסו בהם וכו'.

4. אמבטיות ארוכות. כן, אני בטוח שהילד כבר עשה אמבטיה בעבר, אז מה כ"כ מיוחד בזה? נסו להכניס טוויסט שישנה את תפיסת החושים באמבטיה. ברשתות הפארם אפשר להשיג קצף אמבטיה שצובע את המים בכחול או אדום ועושה ריח חזק של ענבים או פטל. אפשר גם לשים נצנצים במים. עוד רעיון הוא להביא את קצף הגילוח מהרעיון הראשון לאמבטיה.

5. אפו עוגיות. זה דווקא כן מלכלך, אם החלטתם לשתף גם את הילד. הנה מתכון קל שיוצא מעולה בכל פעם. תזרקו למג'ימיקס (גם ללוש ביד עובד יופי):
• חב' חמאה,
• כוס ושלושת רבעי קמח,
• שלושת רבעי כוס סוכר,
• מעט קינמון (אפשר לוותר).
תנו לילד לבחון קצת מכל חומר (פזרו לו על השולחן קצת קמח, סוכר וקינמון. כל פעם משהו אחר).
תנו כמה פולסים עד שהתערובת מתאחדת (אם לשתם, אז תנו גם לילד להתלכלך קצת). כשיש בצק, תנו לילד להכניס את הידיים לקערה וללוש וללחוץ על הבצק בעצמו. אם הילד כבר בגיל שמסוגל להבין מה אמורה להיות צורה של עוגיה וליצור כזו בעצמו (שנתיים וחצי ומעלה בדר"כ), שתפו אותו ביצירת הצורות של העוגיות. אם לא תנו לו חתיכת בצק קטנה שיתעמק בה ויחקור אותה (ובטח גם יאכל אותה) בזמן שאתם מכינים עוגיות.

6. בצק משחק. אם לא בא לכם על עוגיות גם בצק משחק הוא רעיון נהדר. תראו כמה זה קל (נכון, יש מתכונים מסובכים יותר, אבל בשביל מה להסתבך אם זה יכול להיות כ"כ קל?):
• המיסו ב-750 מ"ל מים חמים חצי ק"ג מלח.
• את התמיסה לושו עם 1 ק"ג קמח.
• אם צריך הוסיפו עוד מים.

אם בא לכם אפשר להוסיף גם צבעי מאכל. את הבצק כדאי לשמור במקום קר, אפשר גם בטמפ' החדר אם הוא ממוזג. הוא יחזיק מעמד כשבועיים וגם אז, הוא לא יתקלקל אלא רק המרקם שלו עשוי להפגם ולהפוך משחתי. ריכוז גבוה כזה של מלח לא יאפשר לחיידקים לחיות בבצק אז אפשר להיות רגועים גם מהזוית הזו. לאכול אותו אגב, זה בסדר גמור (כמובן בלי להגזים) פשוט לא טעים במיוחד. כולי תקווה שעזרתי במשהו להפיג את שעמום החופש הקרב אלינו במהרה.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


9 − 1 =

יש לעשות את הפעולת חשבון