כל המשפחה על ספה אחת | הורים בכיף

כל המשפחה על ספה אחת

25/01/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

תמונה של הסרטים מרי פופינס והנסיכה הקסומה

לחמוטל יש וידוי, הזמן שהיא הכי אוהבת נמצא בשישי בערב והוא לא מה שאתם חושבים

וידוי קטן: הערב האהוב עליי בשבוע הוא שישי בערב, וזה בגלל טקס קטן ולא ממש חגיגי שנהוג אצלנו כבר שנים, והפך את שישי לפינוק משפחתי. בכל שישי אחרי ארוחת הערב, אחרי שכולם גמרו לשחק ולהרעיש ולהפריע לשכנים מלמטה, הילדים מביאים מהחדר את שמיכות הפוך שלהם (בקיץ את שמיכות הקיץ, אבל חייבים להודות שזה קצת פחות כיף) אל הספה, וכולנו מתיישבים יחד לצפייה משותפת לפני השינה. לפעמים זה סרט. לפעמים מרתון פרקים של פיניאס ופרב. לפעמים הם מבקשים לראות סרטונים שצילמנו כשהם היו תינוקות. אנחנו יושבים מתחת לשמיכות, מקבלים כיבוד צפייה מיוחד – דלי פופקורן לכל ילד, מקלות מלוחים תוצרת בית ולקינוח גביע שטוזים וצלחת פירות חתוכים (בשישי בערב, ורק בו, מותר לאכול על הספה), ומתישהו באמצע הסרט, שנייה לפני שהם נרדמים, רצים מהר מהר להביא את מברשות השיניים ולצחצח, כן, על הספה, לקראת שינה ארוכה שתאפשר גם להורים לישון עד מאוחר בשבת. אחרי שהם נרדמים אבא סוחב אותם למיטות (גם אימא יכולה, אבל חבל על הגב שלה), שם יתעוררו בבוקר, יש לקוות שאחרי שמונה. עכשיו, כשקר בחוץ ונעים להתכרבל על הספה גם באמצע השבוע, הרחבנו את פעילות ערב סרט שלנו לעוד ערב אחד בשבוע.

רוצים גם? שלוש הצעות לסרטים שכדאי לראות עם הילדים, ולכיבוד (לא מתחייבת שזה יהיה כיבוד בריא) שהולך איתם מצוין.

הנסיכה הקסומה
צריך בכלל להסביר למה? זה הרי סיפור על אהבה ונסיכה, נקמה וחברות, תככים ומזימות וביצה מפחידה וקרבות חרבות, סכנות והרפתקאות, שודדי ים וקוסמים. כל זה בסרט אחד, שבפחות משעתיים הגדיר מחדש את המושג "שלמות". חוץ מזה, אם לא תראו להם את הסרט, הם עלולים לא להבין שום דבר כשמישהו יגיד להם My name is inigo Montoya…
ומה נאכל?
נחשי גומי, כמובן, שמזכירים את הצלופחים שכמעט אוכלים את נורית (בטרקאפ במקור) בתוך המים.
גלידה, כי כמו הנקמה, גם אותה עדיף לאכול קרה.
תמר שהכנסנו לתוכו אגוז או בוטן (לא לקטנטנים!), שנראה בדיוק כמו גלולת הנס שמחזירה את ווסטלי לחיים.

מלחמת הכוכבים
למרות שהסרט ישן וגם נראה מיושן מאוד, הוא עדיין מקסים ילדים ומבוגרים, ויצר אינסוף ציטוטים והתייחסויות תרבותיות שהילד שלכם חייב להכיר. אולי תתפלאו לגלות שהילדים מכירים את סיפור המרד נגד האימפריה והמאבק בצד האפל יותר טוב מכם בזכות סדרת הטלוויזיה של לגו, והפרקים שמתייחסים אליו בכל סדרת טלוויזיה אחרת לילדים.
ומה נאכל?
ליקריץ, שהוא שחור כמו הצד האפל.
מאפיי קינמון עגולים, כמו הצמות של הנסיכה ליאה.

מרי פופינס
כי כל ילד רוצה לדמיין שיום אחד תגיע לחייו גברת מסתורית עם כובע משונה שתאהב אותו, תבין אותו, תעיף אותו לתקרה, תיקח אותו לעולם צבעוני וקסום ומלא בהרפתקאות לא מפחידות ובאותה הזדמנות גם תפתור לו את כל הבעיות עם ההורים. חוץ מזה, השירים נשארו מקסימים כמו ביום שבו יצא הסרט.
ומה נאכל?
כריכים מפרוסות דקות מאוד ובלי הקשה של הלחם.
סקונס (לחמניות חמאה) עם ריבה.
ונשתה תה.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


9 − = 8

יש לעשות את הפעולת חשבון