כשהכל הולך הפוך בפורים | הורים בכיף

כשהכל הולך הפוך בפורים

22/02/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

למי מאיתנו זה לא קרה? הילד בחר תחפושת אבל עכשיו מסרב להתחפש, הילדה לא מוכנה לצאת מהבית עם האיפור ומתחילה לבכות. איך מתמודדים? עמרי הכין לנו כמה עצות מועילות

פורים הוא חג מלא התרגשות וציפייה, אך לעיתים הציפייה הזו, השמחה והאמוציות המוגברות עשויות להפוך במהירות לתסכול ואכזבה מרה. היות ואנחנו סופר-הורים, בואו נעשה ניהול סיכונים קטן לפני שאנחנו יוצאים למערכה הזו בכדי להשאיר מקסימום ילדים במקסימום אושר.

בתכל'ס, קל להבין מה יכול להיות כל כך מתסכל כאן, התחפושת עבור הילדים היא כמעט מרכז החג כולו. כל הציפיות שלהם מתנקזות לתחפושת שתוערך כראוי על ידי חבריהם. תחפושת כזו דורשת אומץ וחשיפה ויכולה ליצור קונפליקט פנימי משמעותי אצל הילד, שמצד אחד מת ללבוש את הסופר אגו שלו ומצד שני מתבייש. לצערנו, אנחנו בדרך כלל עדים רק לחלק שעולה לפני השטח – הקריזה והתסכול.

הנה כמה טיפים שעשויים לעזור לילדים להגיע לרגע היציאה מהבית בחיוך:

1. מותר הכל? אז זהו שלא – הריבים יכולים להתחיל כבר כשהולכים לבחור את התחפושת. אם יש לכם חבר'ה בני שנתיים, ממילא אין להם מילה, אבל כשהם מתחילים לחשוב בעצמם, טוב כאן מתחילה הבעיה. אם יש לכם השגות לגבי איסורים מסויימים בבחירת התחפושת (למשל: ילדות לא מתחפשות לשוטרת סקסית), העלו אותם כבר בבית, עוד לפני שמגיעים לחנות. תנו לדברים לשקוע ולהיכלל במערכת השיקולים לפני בחירת התחפושת החביבה על הילד ולא אחרי שכבר בחר אותה.

2. בואו מוכנים – אם יש אפשרות מבחינה כלכלית, תנו לילד לבחור שתי תחפושות. כך אם תהיה בעיה של הרגע האחרון עם תחפושת אחת, תהיה תחפושת חלופית. בנוסף, הילד יוכל להתחפש פעמיים במהלך החג.

3. לנשום – כבר קנינו תחפושת שהילד בחר, אבל הילד מסרב ללבוש אותה. זה מעצבן נורא, אני מסכים, במיוחד אם זה קורה ממש בבוקר של החג. אם קניתם מראש שתי תחפושות, הבעיה נפתרה. אם אין לכם תחפושת חלופית, עצתי היא שתתנו לילד להציע פתרון לבעיה. בין אם מדובר בלהכין תחפושת אחרת בעצמו (כי למי יש זמן להכין בוב ספוג 5 דקות לפני שיוצאים מהבית?) או אפילו ללכת לא מחופש או עם איפור קל. חשוב שיהיה לו נוח עם עצמו בסופו של דבר – זה המוניטין החברתי שלו שמונח כאן על הסף. מותר לילד לקבל בחירות שגויות בלי לשלם עליהן מחיר כבד אח"כ! אם הם "טעו" בבחירת התחפושת אין זה אומר ש"מגיע" להם להסתובב יום שלם עם תחפושת מפדחת.

4. בואו מוכנים 2# – נו, זה לא הרודיאו הראשון שלכם, אתם כבר יודעים שאם משהו עלול להשתבש, הוא ישתבש. היו מוכנים לכל תקלה של הרגע האחרון: הכינו מבעוד מועד חוט ומחט לתיקוני בד, דבק לתיקוני עץ ופלסטיק או כל דבר אחר שנראה לכם שיכול להיות בו כשל טכני. אל תתפסו לא מוכנים.

5. להצטלם לפני היציאה מהבית – כן אני יודע, זה טיפ לטירונים ובכל זאת, כדי שלא תפספסו אף פוטו אופ עם התחפושת כדאי להצטלם כבר בבית. המרשתת מלאה בסיפורים על ילדים שלא הסכימו לצאת מהאוטו מחופשים וכבר בכניסה לגן הסתיים הרומן עם התחפושת. אל תתנו לזה לקרות לכם!

6. תתחפשו גם – נשבע לכם שזה כיף. לא נו, אף אחד לא יצחק עליכם, אתם תהיו הכי מגניבים במשרד. בנוסף, תתנו דוגמא מצויינת לילדים שלכם ותלמדו את כל אלו שרצו להתחפש אבל התביישו (ועכשיו מסתכלים בכם בקנאה) שיעור על בטחון עצמי ואומץ.

והכי חשוב? לנשום. כן, כבר אמרתי. תנשמו שוב, זה עובר בסוף.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


9 − 7 =

יש לעשות את הפעולת חשבון