לך ירושלים: פעילויות שוות וחינמיות עם ילדים בעיר הבירה | הורים בכיף

לך ירושלים: פעילויות שוות וחינמיות עם ילדים בעיר הבירה

גם אם אתם לא חוגגים ספציפית את יום ירושלים שיחול ב-24.5, הנה פוסט ששווה שתקראו: כי גם בעיר הבירה אפשר לבלות וליהנות בחינם עם ילדים. הנה ההמלצות שלנו:

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

מי צייץ?

התחנה לחקר ציפורי ישראל ירושלים, מכילה מגוון בתי גידול המהווים מוקד משיכה לאלפי ציפורים ו'תחנת תדלוק' במסלול הנדידה. כך ניתן לעקוב ולחקור את הציפורים הנודדות במהלך השנים. בתחנה נמצא מרכז המבקרים ע"ש גוטמן, השוכן במבנה החי הראשון מסוגו בישראל. במבנה משולבים תיבות קינון לציפורים ועטלפים, חללים לזוחלים, חרקים ורכיכות וגג חי עם צמחייה מקומית שאינה דורשת השקייה, המשנה צבעיה בהתאם לעונות השנה.

Bird

קרדיט: מרקו יונה, מתוך אתר החברה להגנת הטבע

משחקים של פעם, טיול של עכשיו

בגן הלאומי עינות תלם המקסים תוכלו לטייל עם הילדים (כולל עגלות!) טיול קצר ומהנה לצד מעיינות קטנים וטרסות חקלאיות ולקנח בפיקניק משפחתי. השוס: בגן שדה תלם תמצאו משחקים "של פעם", מהימים שהאצבע לא היתה קלה על הטאבלט. המשחקים חקוקים באבן וניתן לאסוף אבנים ולשחק בהם.

שח מט אבנים

קרדיט: יעקב שקולניק, מתוך אתר Eyarok

לפגוש את דוד המלך

פעילות ליום ירושלים עצמו: ביום רביעי, ה-24.5,  בין השעות 12:00 – 18:00, הכניסה למוזיאון תהיה חופשית ותוכלו לפגוש שחקנים בדמות דוד המלך, המלך שלמה, הורדוס ועוד. יהיו גם משחקים, חידות ומשימות, פינות יצירה ועוד. פרטים נוספים באתר המוזיאון.

David

קרדיט: אתר מגדל דוד | המוזיאון לתולדות ירושלים

קק"ל בבירה

את חגיגות יום ירושלים מציינים בקק"ל בכמה אירועים, חלקם חינמיים כמו תערוכת צילומי קק"ל בכיכר ספרא בימי ראשון בין התאריכים 21/05/2017 – 11/06/2017; סיור רגלי בעקבות הצילומים ביום רביעי ה-24.5 ועוד. מבין פעילויות הקרן, זו שהכי קרצה לי, היא טיול משחק משפחתי "על אנשים וסיפורים בירושלים". הטיול כולל מפה, כתב חידה ורמזים, בעלות של 20 שקלים למשפחה כולה. הפרטים על כל פעילויות קק"ל כאן.

Kakal

קרדיט: אתר קק"ל

קל כצבי

בליבה של ירושלים, לצד כבישים ובין שכונות עירוניות שוכן עמק הצבאים הפסטורלי. "בפארק מרכז מבקרים, אגם ופארק המנוהל על ידי החברה להגנת הטבע. מלבד הצבאים מקיים העמק מגוון ביולוגי הכולל מגוון מערכות צומח, מכרסמים, זוחלים וטורפים." יש פינות מוצלות, סיורים ולפעמים גם פעילויות לילדים – שווה לבדוק בעמוד הפייסבוק.

Deer

קרדיט: ערן, ויקיפדיה.

של נחושת ושל אור

ברחבי העולם מתקיימים כמה וכמה פסטיבלי אור וגם אצלנו בירושלים! פסטיבל "אור ירושלים" יתקיים השנה בפעם התשיעית: באגן העיר העתיקה, בגן הבונים, בכיכר פריז, ברחוב אגרון ובפארק טדי בירושלים. 6.7-28.6 בין השעות 23:00-20:00, הכניסה חופשית. הנה סרטון שמדגים את הפעילות מפסטיבל האור הקודם.
233

תהנו!

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


8 − 6 =

יש לעשות את הפעולת חשבון