נפל עליכן תיק? | הורים בכיף

נפל עליכן תיק?

03/02/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

אמא עמוסה בתיקים עם הילדים

לקחת תיק לתינוק לא צריך להיות להזכיר מסע כומתה, חמוטל עושה סדר, גם בתיק וגם בהגיון

לפני האמהות הייתי טיפוס של תיקים קטנים. המשפט הקודם היה שקר, אבל לא לגמרי, כי יחסית לכמויות שהתחלתי לסחוב איתי מרגע שנהייתי אימא, תיקי הענק שהיו לי קודם באמת היו קטנים. כשנולד הבכור המרתי את התיקים היפים שעלו לי המון כסף בתיקי החתלה לא כל כך יפים שעלו לי המון כסף.

עכשיו במקום יומן, מברשת שיניים, שלושה סוגים של סיכות לשיער, ארנק, דיאודורנט, ספר ושונות, הכנסתי לתוכם בגדים להחלפה (קצרים וארוכים), חיתולים חד פעמיים, חיתול טטרה, משטח החתלה נייד, כובע ומשקפי שמש לתינוק, שלושה-ארבעה צעצועים, צנצנת עם אוכל מרוסק, כפית, בקבוק מים, מגבונים, ארנק, משקפי שמש (שלי), מסנן קרינה לתינוקות, מפתחות ומדי פעם גם ארנבת. טוב, האמת היא שלרוב בלי ארנבת.

הנטייה לסחוב יותר מדי ציוד ברגע שילד נכנס לתמונה היא כנראה כלל עולמית ולא מיוחדת רק לתיקי החתלה. לחופשה המשפחתית הראשונה שלנו במתכונת של זוג הורים ותינוק בן שמונה חודשים לקחנו: מזוודה גדולה עם בגדים, תיק בינוני עם חיתולים ומגבונים, צידנית קטנה עם אוכל ושטוזים לתינוק, מזרון פעילות גדול, שקית רב פעמית עם צעצועים, שמיכת תינוק חורפית ושמיכת תינוק קיצית, מצעים למיטת תינוק, מגבת לתינוקות, גלגל הצלה מנופח, עגלה, מנשא ואמבטיה לתינוק. בזמן הנסיעה, כשרציתי לעבור לשבת ליד התינוק הבוכה, נאלצנו להעביר ערמות של ציוד למושב הקדמי כדי לפנות לי מקום לידו במושב האחורי, שם ישב מוקף עד צוואר בתיקים. כשבעלת הצימר צפתה בזעזוע בציוד שפרקנו מהאוטו לקראת שהות של שלושה ימים, היא בטח הייתה משוכנעת שאנחנו מחביאים בתא המטען עוד שלושה ילדים כדי לא לשלם עליהם.

ככל שהתינוק גדל, כך קטנה בהתאמה ערמת הציוד שסחבתי איתו לכל מקום. במקום ערמה של בגדים לכל מצב עברתי לבגד סמלי אחד, שגם שכחתי לעדכן עם התחלפות העונות והשינוי במידות הבגדים, במקום משטח החתלה היה שם חיתול טטרה לא כל כך מכובס ששימש לכל מטרה, במקום כמה צעצועי תינוקות היה צעצוע אחד לגיל צעיר מדי ובמקום צנצנות עם גזר מאודה – כמה ביסקוויטים מעוכים בשקית ובקבוק מים.

השלב הבא באבולוציה של התיקים היה ויתור מוחלט על תיק ייעודי. במקום לפנות לחפצים שלי קצת מקום בתיק של התינוק, עברתי לפנות לפעוט קצת מקום בתיק שלי. בהתחלה היו שם חיתול אחד, חצי חבילת מגבונים, בגד להחלפה ובקבוק מים. אחר כך היו שם תחתונים ומכנסיים להחלפה למקרה של תאונת פיפי, שקית ריקה כדי לאחסן את הבגדים שספגו את התאונה, חצי חבילת מגבונים ובקבוק מים. בשלב הנוכחי, הכמעט סופי, נשארנו רק עם חצי חבילת מגבונים ובקבוק מים. החופש האמיתי בעיני, הרגע שאדע בוודאות שהילדים שלי כבר גדולים מספיק כדי שאהיה אישה משוחררת, יגיע כשכבר לא אצטרך לסחוב בתיק בקבוק מים מטפטף בשביל אף אחד. לפעמים נדמה לי שעד שזה יקרה, כבר אחזור לסחוב תיקי החתלה מלאים בשביל הנכדים.

לשירותכם, הכנתי רשימה של הדברים שממש, אבל ממש ממש חייבים בתיק שלוקחים לגינה או לכל הסתובבות אחרת, לכל גיל מ 0 ועד 4:

לתינוק:
מגבונים
אוכל
חיתול להחלפה
בגד חם יותר מזה שהוא לובש

לפעוט בגמילה:
מגבונים
מים
בגדים להחלפה
שקית ריקה
משהו לנשנש

לפעוט
מגבונים
מים
כסף לקנות ארטיק

לילד
כסף לארטיק.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


8 − 1 =

יש לעשות את הפעולת חשבון