סוד קסום במרכז הארץ: טיול עם הילדים למקורות הירקון | הורים בכיף

סוד קסום במרכז הארץ: טיול עם הילדים למקורות הירקון

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

במסלול הקליל שמתאים בול לקיץ תוכלו לטבול עם הרגליים במים, לרוץ בשדה התירס, לבקר במבצר, להתפעל מהיופי של בריכת הנופרים ולעשות פיקניק על הדשא. נועה והילדים חזרו מלאי קסם

הבת הגדולה שלי אוטוטו בת חמש אבל הסבלנות שלה להליכות ארוכות ממש קצרה, ואת האפרוח צריך לסחוב במנשא. בדיוק ככה גיליתי מסלול טיול קליל וחמוד באיזור המרכז, שלא דורש היערכות אסטרטגית מראש.

"המקום הזה נראה נטוש", הודיעה תם כשהגענו לשמורת מקורות הירקון. השעה היתה 10:00 בבוקר, לא מאוד מוקדם, ובכל זאת המסלול היה כמעט ריק ממטיילים (גילוי נאות-לקראת הצהריים כבר היו יותר משפחות באתר). בתחילת המסלול ממוקם מבצר אנטיפטרוס, אבל הילדים רצו רק ללכת קדימה ולראות את הירקון.

קיר

אז הלכנו. השביל מוצל ברובו ולמרות שאנחנו כבר בשיא הקיץ ההליכה עצמה מאוד נעימה. כן, אפילו עם אפרוח במנשא. בחיי, לא חסר לנו כלום, לפחות ככה חשבתי עד שתם אמרה ש"חבל שלא הבאנו חכה". אני אפילו לא מכירה מישהו שיש לו חכה, נשבעת.

מטיילים בטבע

לאורך כל הדרך פזורים דֶקים מעץ, שמאפשרים להגיע קרוב קרוב לשפת המים.

מטיילים בטבע

אחרי הליכה קצרה, אנחנו עוצרים באחד הדקים האלה ותופסים תצפית על הנוף. תם אומרת שהיא רוצה "לשכשך רגליים". שכשכי פה אני מציעה והיא עונה "אני דווקא מעדיפה מים שקופים יותר".

מטיילים בטבע

בסוף היא מתרצה.

מטיילים בטבע

נמרוד (5), החבר-הלא-פחות-גאון שלה, מציע שנכין "מרק רגליים". אנחנו מבינים את רמז ועוצרים לפיקניק ארוחת בוקר, שם נספר לילדים שאנחנו ממשיכים אל בריכת הנופרים. "מי יכול לקחת אותי על הידיים לבריכת הנופרים?" שואל נמרוד ופתאום נהיה שקט מסביב. אפשר אפילו לשמוע את ציוץ הציפורים.

פיקניק

הוא שוכח מזה כשהוא מגלה בדרך לשם שדה תירס. חבל שהם ירוקים.

מטיילים בטבע

והנופרים באמת יפים. למדנו מהשלטים בדרך, שהצמחים הצפים הם הרגישים ביותר לזיהום המים, והעובדה שהם נמצאים כאן, מעידה על איכות המים בקטע הנחל הזה.

טבע

ורק חשוב לשמור על הטבע שלנו וללמד גם את הילדים לתת כבוד לסביבה. באמת לא ברור לי מה עבר בראש לאנשים שניקו כאן מכוניות.

שלט גן לאומי ירקון

ואם חיפשתם דוגמא חביבה, לכמה שהטבע טוב אלינו, תוכלו להגיע לסוף המסלול, ולספר להם את אחד הסיפורים הכי מוכרים שיש.

מטיילים בטבע

דירוג

דרגו את הכתבה:

תגובה אחת ל סוד קסום במרכז הארץ: טיול עם הילדים למקורות הירקון

  1. יפה מאוד

    דנה
    http://pancake04.wix.com/pancake

השאירו תגובה


2 + = 10

יש לעשות את הפעולת חשבון