פרידה בבוקר בגן | הורים בכיף

פרידה בבוקר בגן

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

אין הורה שלא חווה את הקושי הזה בתחילת שנת הלימודים או במעבר לגן או למשפחתון חדשים. הם מסרבים להיפרד, בוכים וקורעים את הלב להורים, שמוצפים ברגשות אשמה והתלבטות האם לעזוב ילד בוכה או להישאר?
מה עושים?

חשוב לזכור, כי הקושי להיפרד הוא טבעי, מובן ואמור להשתפר ככל שהילד גדל. פעוטות וילדים צעירים מביעים לעיתים את הקושי בבכי, אבל גם לומדים מהר מאד שהבכי משאיר את ההורה לידם וגורם לתשומת לב גדולה סביבם.
איך יוצרים תהליך פרידה נכון בבקרים? אפרת מונשרי גורן יועצת להורים, מסבירה "שתהליך הפרידה מההורה בבוקר יכול להיות מלווה בקשיים או בבכי בתחילה. זה נורמלי ומומלץ לא להיבהל מכך. חשוב שההורה לא יעביר לילד תחושה שהוא חושש גם, אלא להפך – ידגיש כמה הוא סומך על הגן. לעיתים מגע חושש של ההורה עובר לילד ומקשה על הפרידה".

טיפים לפרידה קלה בבוקר:
1. לפני הכל, וודאו שהגן שבחרתם מתאים לילד, שהצוות בו מכיל ותומך.
2. חשוב גם לוודא שאין מישהו שמציק לקטנטן שלכם.
3. מומלץ להכיר לילד לפני המעבר את הגן, את הדרך אליו וכמובן את הצוות החינוכי.
4. כדי להקל על הקושי שבמעבר, מומלץ לא להשאיר את הילד בימים הראשונים לפרק זמן ארוך לבד בגן. אפילו להישאר איתו יומיים בגן, כשההורה פאסיבי, לא מתערב אלא יושב בצד ומעניק ביטחון נוכחותו.
5. תהליך פרידה נכון מתחיל בשיחה עם צוות הגן והבנה המדיניות. כדאי גם לקבל הכוונה מהצוות המנוסה כיצד להתנהג וליידע את הצוות מה אתם מצפים מהם כהורים.
6. קיימו שיחה עם הילד, בהתאם לגילו, והסבירו לו כי הוא עתיד להישאר לבד, ומה אתם מצפים ממנו. חשוב גם להחליט יחד על טקס פרידה קבוע. לדוגמה: אבא או אמא נותנים חיבוק ונשיקה מיד אחרי שתולים את התיק ואומרים שלום לגננת, והולכים לעבודה. חשוב לקבוע סדר פעולות קבוע, שיאפשר לילד לדעת מתי ההורה עוזב את הגן.

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


+ 7 = 9

יש לעשות את הפעולת חשבון