11 רעיונות לפעיליות כיפיות עם הילדים בבית | הורים בכיף

11 רעיונות לפעיליות כיפיות עם הילדים בבית

הקור המקפיא שהגיע בימים האחרונים הוכיח שלא חייבים מבול כדי להוציא לנו את החשק לצאת מהבית. אבל מה עושים כדי שהקטנטנים יתעייפו כמו שצריך בימים כאלה ולא ימשכו את השינה לשעות מאוחרות? (בכל זאת, גם להורים מגיע קצת זמן איכות לבד) אחרי יום אחד כזה בבית, שבו הילדים של נעה הלכו לישון כמעט בחצות, היא החליטה שלה זה לא יקרה יותר. וחזרה מצוידת בפעילויות מעולות להוצאת המרץ, עם "מצרכים" שתמיד יש בבית.

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

1. ג'ימבורי בסלון

השיטה הכי קלה ופשוטה להוצאת מרץ בבית. מרכזים על הרצפה ליד הספה כריות פופים ושמיכות למצע רך וקופצים כמו בג'ימבורי. חשוב להזיז צעצועים מפלסטיק וכדאי להשאיר מבוגר להשגחה. אנחנו מוסיפים מדי פעם גם מזרון קטן וגלשן

ילדים

 

2. מירוץ גביעים

מחוררים עם סיכה/עפרון את תחתיתם של שני גביעי שטוזים. בתוך החור משחילים חוט דיג (גם חוט תפירה יעבוד) ואת קצוות החוטים קושרים על כסאות. שני ילדים עומדים כל אחד בקצה, מול גביע וצריכים להעיף אותו בעזרת נשיפה בתוכו, מבלי לגעת בידיים. הראשון שמגיע לקצה השני מנצח. הרעיון מכאן

סלון

3. הרצפה רותחת

מותר לדרוך רק על כריות, פופים ומה שתחליטו-אבל אסור בשום אופן לדרוך על הרצפה כי היא רותחת! הילדים יתרגלו את יכולות הקפיצה ויוציאו אנרגיה מבורכת. עוד רעיונות חמודים כאן

ילדה רצה

קרדיט: enchantedhomeschoolingmom

4. קובית משימות

לא באמת חייבים קוביה, אפשר גם להשתמש בכרטיסיות ואז יהיו אפילו יותר מ-6 משימות. בקוביה שבתמונה המשימות הן: להסתובב במעגל, לקפוץ 5 פעמים, לנפנף בזרועות כמו ציפור, להסתובב במעגל, לרוץ מדלת הכניסה לדת האחורית, לרקוד, לקפוץ על רגל אחת.

קובייה

קרדיט: littlefamilyfun

5. 6 פסים של דבק

אם תמיד שאלתם את עצמכם מה אפשר לעשות עם 6 פסים של מסקנטייפ על הרצפה-הנה התשובה. לקפוץ בניהם, לדלג על רגל אחת, לעשות מתיחות מפס לפס, לבדוק כמה ארוכ/ה את/ה. והנה זה גם בתמונות.

ילד שוכב

קרדיט: handsonaswegrow

6. טניס בלונים

שתי צלחות קלקר, שני מקלות של קרטיבים (או כאלה שמגיעים מהרופא) ובלון-ויש לכם משחק מעולה להוציא אנרגיות. אפשר להאריך את המשחק אם נותנים להם לקשט את ה"מחבטים" בעצמם.

בלון וצלחות

קרדיט: growingajeweledrose

7. פלונטר ביתי

מכינים עקבות של רגליים וידיים מדפים צבעוניים, מדביקים על הרצפה (סלוטייפ מגולגל מאחור) או שטיח (מסקנטייפ כנ"ל) ומתחילים לתת הוראות-יד אחת על הכף הצהובה, יד שניה על האדומה, רגל על הכף הכחולה וכו'. אפשר גם להכין רק כפות רגליים צבעוניות ולקפוץ מצבע לצבע-על פי הוראות המבוגר האחראי/ת.

ילדים בחדר

קרדיט לתמונה: teachpreschool

8. תעשו פו

רעיון פשוט וגאוני עם חומרים שתמיד יש בבית: קשים וצמר גפן. פשוט יורדים לרצפה או לשטיח ומתחרים איזה צמר גפן יגיע ראשון לקצה, בעזרת נשיפה דרך הקש. ויש עוד הצעות בעניין.

ילדים עם קש

קרדיט: eyesonthesource

9. מצנח בלונים

מסתבר שלא חייבים את המצנח ההוא שיש תמיד למפעילות/ים בחוגי קטנטנים-אפשר לקחת סדין, לאחוז בקצוות ומעל להקפיץ בלונים. נגמרו הבלונים? קחו גרביים!

משחק לילדים

קרדיט: thebeansproutnotes

10. קולעים טבעות

שולחן הילדים הקטן יתאים בול, אבל אם אין כזה בנמצא, כסא הפוך עובד יופי. את הטבעות אפשר להכין מדפי A3 מקושקשים/נייר עטיפה שגלגלתם באלכסון כגליל ואז הדבקתם בקצוות. מתקרבים ומתרחקים ובודקים את יכולות הזריקה והקליעה של הקטנטנים. הנה עוד על הרעיון

ילדה זורקת טבעות

קרדיט: learning4kids

11. מסיבה בסלון

הדרך הכי כיפית לעייף את הילדים היא להפעיל מוסיקה ולרקוד ביחד בסלון. מומלץ לשים גם שירים שאתם אוהבים ולא רק את מחרוזת שירים לנועה 1+2+3. נמאס להם לרקוד? מביאים סירים וכפות ומתחילים "לנגן" ביחד. עד שהשכנים באים.

ילדה על הספה

 

דרגו את הכתבה:

2 תגובות ל11 רעיונות לפעיליות כיפיות עם הילדים בבית

  1. רעיונות מצוינים..

  2. רעיונות סוף, אהבתי במיוחד עם הסדין והבלונים, וגם עם הקשית ועיגולי צמר גפן. אפשר לישם את הרעיות בימי הולדת במקום להזמין מפעיל וכך לחסוך כסף

השאירו תגובה


3 − 3 =

יש לעשות את הפעולת חשבון