11 פעילויות שהילדים יאהבו ליום כדור הארץ | הורים בכיף

11 פעילויות שהילדים יאהבו ליום כדור הארץ

ב- 22.4 כל העולם יציין את יום כדור הארץ ומסתבר שיש המון דרכים מהנות(ומלמדות!) שתוכלו לחגוג בהן את היום הזה עם הילדים. אחרי שסיימתי להכין את הכתבה, הבנתי שנוכל לכייף עם הפעילויות האלה אפילו שבוע! אנחנו מסודרים:) מתחילים כאן:

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

1.חפשו את הטבע

נותנים לילדים רשימה שאת רכיביה הם צריכים למצוא בסביבה: אבן, מקל, דשא, פרח, נמלה וכו'. אפשר לשחק כתחרות של מי מוצא ראשון, או שאפשר פשוט לחקור את הטבע ביחד.

רשימת ציוד ליום

קרדיט: momontheside

2.מיני חממה

כל יום לומדים משהו חדש. היום למדתי מאחותי האגרונומית, שברגע שמלבישים כוס שקופה על ה"עציץ", קרני השמש נקלטות טוב יותר, האוויר נשאר לח יותר וכך הצמח גדל טוב יותר.

חממה בתוך מעדן

3.עפים על החשמל

ניסוי פשוט ומדליק להיכרות עם חשמל סטטי. כל מה שצריך זה בלון, מלח ושיער של מישהי/ו :)

זה הולך ככה: מנפחים בלון, משפשפים על הראש של אחד מהקטנטנים ליצירת חשמל סטטי. לוקחים חופן מלח בכף היד, מניחים את הבלון מלמעלה באויר ותראו מה קורה!

חשמל סטטי על בלון

קרדיט: messforless

4.בינגו טבע

בדומה לסעיף הראשון, רק שהפעם צריך למלא כרטיס בינגו: שורה או טור או אלכסון. בניגוד לבינגו רגיל, הפעם לא צריך להסתמך על המזל– מחפשים בטבע את מה שישלים נצחון.

בינגו כדור הארץ

קרדיט: teacherspayteachers

5.הביצה שהתחפשה

גם מיחזור וגם גננות! ממלאים קרטון ביצים באדמה. שותלים זרעים של גזר, עגבניות וכל מה שבא לכם. ברגע שהם מתפתחים מעבירים לחצר של הבית או לגינה השכונתית.

נבטים בטבלת ביצים

קרדיט: todaysmama

6.יוצרים נייר בבית

כן, זה אפשרי ואפילו מגניב. צריך קרטון ביצים (קורעים אותו והכמות צריכה למלא 3-2 כוסות), מים חמים, מספרים, מקלות, מערוך, שקית רשת ודבק חם.

הוראות מלאות כאן.

PaperMaking

קרדיט: adventure-in-a-box

7.הפח הנכון בזמן הנכון

קבלו משחק מיחזור מקסים להורדה בחינם! גוזרים את העיגולים ומניחים על השולחן כשהם עם הציורים כלפי מטה. כל אחד בתורו מרים עיגול וצריך לזרוק אל פח המיחזור הנכון. מבולבלים מצבעי הפחים? הנה תשובות לכל השאלות.

תמונה מתוך המשחק מחזור

קרדיט: adventure-in-a-box

8.פילטר ביתי

אפשר לסנן ולנקות מים לגמרי בעצמכם-נשמע כמו ניסוי שיהיה כיף לערוך עם הילדים. אספו מים ממקור שאינו נקי– אגם, שלולית, מים עם בוץ… תוכלו לנקות אותם בכמה צורות: לשפוך דרך מים עם אבנים, להעביר דרך פילטר של קפה ועוד. קראו כאן

צנצנות מים

קרדיט: onetimethrough

9. ים-יבשה

משחק שמתאים לקטנטנים. מדפיסים גלובוס שבו הארצות בירוק והים בכחול. אפשר לסמן עיגולים לבנים או לחורר עיגולים בים וביבשה. הקטנטנים צריכים להתאים פונפונים ירוקים או כחולים בהתאם למציאות.

מגש עם צלופן

קרדיט: livingmontessorinow

10.בים באויר וביבשה

אפשר להכין בקלות משחק מקסים שבו הילדים מתאימים את החיה למיקום שלה בים, באויר או ביבשה. תראו בסרטון: https://www.facebook.com/unozweitutu/videos/1429647443713143/

קרדיט: uno-zwei-tutu

11.עולם תוסס

מערבבים סודה לשתיה ומים ביחס של 1 ל-3 בכלי רחב ושטוח. מניחים מעל בובות פלסטיק מתאימות לקונספט– חיות יבשה וחיות מים, צמחיה, צדפים וכו'. מערבבים בשתי קערות חומץ – באחת עם צבע מאכל כחול ובשניה עם צבע מאכל ירוק. מתחילים לטפטף מהחומץ הצבעוני לקערה הגדולה ונהנים מהצבע המתפשט ומהבועות התוססות.

חיות פלסטיק בתוך כלי זכוכית

קרדיט: littlebinsforlittlehands

 

 

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


2 + = 4

יש לעשות את הפעולת חשבון