5 הצעות מעולות לבילוי עם הקטנטנים אחרי הקלפי | הורים בכיף

5 הצעות מעולות לבילוי עם הקטנטנים אחרי הקלפי

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

בדיוק שבועיים אחרי פורים ולפני חופשת פסח, המציאו מנהיגי המדינה חג חדש במיוחד בשבילנו: חג הבחירות שבו לשם שינוי גם ההורים וגם הילדים בחופש

הבחירות אולי לא טובות במיוחד למשק הישראלי שמפסיד בגללן מיליוני שקלים ושעות עבודה, אבל למשק הבית הפרטי שלנו הן דווקא באות בטוב. בדיוק שבועיים אחרי פורים ולפני חופשת פסח, המציאו מנהיגי המדינה חג חדש במיוחד בשבילנו: חג הבחירות שבו לשם שינוי גם ההורים וגם הילדים בחופש, ויכולים לנצל את היום להנאה משותפת. כשהייתי ילדה, כשחורף היה חורף אמיתי, החופשות נראו קצרות מדי והחופשים רחוקים במידה בלתי נסבלת, גם הילדים בכיתה היו מעורבים. שירים (בעיקר מעליבים, בואו נודה על האמת) על המועמדים המתחרים, איסוף פתקים מעניינים של המפלגות השונות ובעיקר תשדירי הבחירות שהרעידו את נשמתנו הצעירה באימג'ים יפים של שדות וממטרות וילדים מחייכים ומה לא. הילדים שלנו, בגילם הפעוט, כבר הספיקו לבקר בקלפי פעמיים או שלוש, ואיכשהו יום החג לדמוקרטיה עובר להם מעל הראש בלי לעורר שום עניין. ובכל זאת, יום חופש לפנינו. איך ננצל אותו?

קודם כל, נלך להצביע. בבוקר התורים קצרים, חברי ועדת הקלפי עוד במצב רוח טוב, והילדים יכולים להיכנס איתנו פנימה ולראות (שוב) איך מתנהל העניין הזה שקוראים לו דמוקרטיה. אחר כך נוכל לבחור מבין המקומות שמציעים פעילויות מיוחדות ליום הבחירות ברחבי הארץ:

במתחם הגלריה בדיזנגוף סנטר תתקיים פעילות בחירות להורים וילדים, שבמסגרתה יוקם קיר צביעה ענקי ועמדת צילום. המבקרים יוזמנו לצבוע קריקטורות של הפוליטיקאים המתמודדים, ביניהם בנימין נתניהו, יצחק הרצוג, נפתלי בנט ואחרים, בעזרת צבעי פנדה, וילדים שירצו בכך יקבלו עזרה מיוצר הקריקטורות. בעמדת הצילום, שתיבנה מקאפה גבוהה, יוכלו המבקרים להצטלם בדמותם של שרים בממשלה.
דיזנגוף סנטר, 12:00-18:00, ללא תשלום

במוזיאון הקומיקס בחולון תוצב קלפי וירטואלית שבה יוכלו המשתתפים (ללא מגבלת גיל, הפעם) להצביע על פי איורים של פוליטיקאים. תוצאות ההצבעה של המבקרים יתפרסמו מדי שעה באתר המוזיאון. בנוסף תתקיים במקום תצוגת קריקטורות ואיורים שהתפרסמו בעיתונים מיום ההכרזה על הבחירות.
מוזיאון הקומיקס, 10:00-20:00. כניסה: 15 ₪. לילדים עד גיל חמש: ללא תשלום.

בחוות דרך התבלינים בשדות בית לחם הגלילית יתקיים סיור בשדות התבלינים האורגניים של החווה, בהנחיית מדריכים. המשתתפים יוכלו להכיר את החווה וההיסטוריה שלה, לעבור בין הגידולים השונים וללמוד להכיר את הסגולות הרפואיות והשימושים השונים שניתן להפיק מכל אחד מהצמחים. בנוסף יתקיימו במקום סדנאות שונות בתשלום.
חוות התבלינים , בית לחם הגלילית, 12:00 ו-14:00 בצהריים, ללא תשלום. www.derech-hatavlinim.co.il

לכבוד יום הבחירות ייערכו בעיר דוד סיורים במקום, כולל סיור מיוחד לילדים בהדרכת בובה ושחקן. המבקרים יוכלו לסייר בעיר המקראית ולהשתתף בסדנאות שונות, בין השאר סדנת נגינה, הכנת טביעות חותם בסגנון עתיק, האזנה לסיפורים ועוד.
עיר דוד, 8:00-17:00. מחיר מיוחד ליום הבחירות: 40 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד. מחיר סדנה: 10 ₪. http://www.cityofdavid.org.il/

ואם כבר הגעתם לירושלים, תוכלו לבקר גם במוזיאון מגדל דוד ולהשתתף במשחק חפש את המטמון, לצפות בסרט תלת ממד שימחיש איך נראה ארמון הורדוס לפני 2,000 שנה ולתצפת על העיר העתיקה.
מוזיאון מגדל דוד, 9:00-16:00. כניסה: 20 ₪. לילדים: 18:00 ₪. http://www.tod.org.il/

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


2 + 7 =

יש לעשות את הפעולת חשבון