6 מסלולי טיולים מושלמים לקטנטנים | הורים בכיף

6 מסלולי טיולים מושלמים לקטנטנים

17/05/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

עמרי מצא 6 מסלולי טיולים שהם גם קצרים וגם מעולים ללכת בהם עם הקטנטנים

כשאתה הורה לילדים בשנותיהם הראשונות, אתה כפוף ללו"ז מאוד ברור ומאוד מגביל. יש זמן לאכול, יש זמן לישון ויש זמן לקום. אם תפספס את אחד מאלו, הולך להיות לך לא נעים. ואם נוסיף לכך את המשתנה הכמעט מובן מאליו – השאיפה האישית של כל הורה לשנ"צ משל עצמו, התנאים נעשים מגבילים עוד יותר. כך קרה שטיולים בשנים האחרונות מבחינתנו, כפופים למסגרות זמן מאוד צפופות. צריך לצאת בשעה מסויימת ולחזור בשעה מסויימת. אם פספסת, אתה בבעיה.

אבל איך אומרים? הכורח הוא אבי ההמצאה. מתוך מסגרות הזמן הקצרות האלו נאלצנו למצוא מסלולי טיול שהם גם מותאמי ילדים, גם קצרים מבחינת האורך וגם לא צריך לנסוע אליהם שעות. לפחות לא אם אתם גרים במרכז, כמוני. המלצותי לפניכם:

רמת הנדיב
הנקודה הצפונית ביותר שתומלץ היום. רמת הנדיב היא גן עצום מימדים המכיל אינספור (אני מניח שמישהו בוודאי ספר אותם, עלי זה גדול) מיני צמחים ומחולק לחלקים שונים ופינות חמד קטנות. המקום יפיפה, מוצל, מאובזר בבתי קפה ושירותים מסודרים ונקיים וחשוב לא פחות – חינם.

אפולוניה
מבצר אפולוניה נמצא באזור הרצליה וההגעה אליו מאזור המרכז היא מהירה ביותר. המסלול קצר יחסית ומותאם לילדים ואפילו עביר למדי לעגלות. על המסלול תמצאו שלטי הסבר המספרים על המבצר הרומי אותו תראו מתקרב אליכם עם ההליכה. המקום מתוחזק על ידי רשות הטבע והגנים והכניסה בתשלום.

קיסריה
אם עדיין לא הייתם בעתיקות קיסריה, אתם פשוט חייבים ללכת. מדובר בקומפלקס ענק המשלב ארכיאולוגיה עוצרת נשימה, מרבצי דשא ענקיים, מוזיאונים, חנויות (לא המון חנויות, אבל יש) בתי קפה וגם רצועה קטנה, קסומה ולרוב ממש לא עמוסה של ים. ממש שווה וממש מומלץ. גם קיסריה מתוחזקת על ידי רשות הטבע והגנים.

נחל תנינים
לשמורת נחל תנינים שם מעט מתעתע. זה לא ממש נחל ואין שם ממש תנינים. מה שכן קורה שם הוא מעין צומת של נתיבי המים שהובילו את המים מכל האזור אל קיסריה. בשטח קטן יחסית זורמים מספר נחלים בעלי מים נקיים וזכים כאשר כל נחל זורם בנתיב משלו ומיועד למקום משלו. ההסתעפויות הקסומות מלוות בספסלים קטנים על הגדות שיוצרים פינות חמודות ו(לפעמים) פרטיות לנוח בהן בצל. גם כאן האחריות על הטיפוח והניקיון מוטלת על רשות הטבע והגנים והכניסה בתשלום.

פארק הרצליה
ממש בשנים האחרונות הקימה עיריית הרצליה פארק עצום מימדים עם קומפלס שעשועים מהגדולים שראיתי. כיום הקומפלקס סגור ברובו אך הפארק מציע מסלול טיול מעניין העובר דרך בריכת ברווזים מלאכותית בצידו האחד ושלולית חורף טבעית הרוחשת מינים שונים ורבים של בעלי חיים בצידו השני. המסלול מקסים ומטופח, סלול לכל אורכו ונוח מאוד להליכה. במקום בית קפה ושירותים מסודרים והכניסה אליו חינם.

נחל אלכסנדר
בשנים האחרונות גם נחל אלכסנדר זכה לתקומה משל עצמו עם פרוייקט מעניין שנקרא "קטע נחל לדוגמא". מסלול הליכה נסלל לאורכו של הנחל מנקודת המוצא לכיוון מזרח ועצים נטעו לכל אורכו. לפני כמה שנים היו גם גני שעשועים קטנים פזורים כל כמה מאות מטרים, היום נותר רק אחד מהם, רחוק מאוד בקצה הקטע לדוגמא. בנקודת היציאה מצוי מגדל תצפית גדול ומרשים, גן שעשועים ושירותים כימיים. כמו כן, בצידו הצפוני של הגשר מצוי מעין ספק בית קפה ספק גזלן קבוע. המקום מקסים ומותאם לטיולים, לפיקניקים ולמפגשים משפחתיים. הכניסה חינם.

חג שמח ומלא תעסוקה כיפית עם הילדים!

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


5 − = 4

יש לעשות את הפעולת חשבון