7 רעיונות לליל סדר מוצלח עם ילדים | הורים בכיף

7 רעיונות לליל סדר מוצלח עם ילדים

בליל הסדר הקרוב, לקטנטנים שלכם תהיה סבלנות. הם לא יקומו מהכסאות, ירוצו מסביב לשולחן וישאלו מתי כבר סופסוף מסיימים לקרוא את ההגדה. טוב, אולי כן. אבל הרבה הרבה פחות מבשנה שעברה. הנה כמה רעיונות להקליל את הסדר עבורם ולחבר אותם אל החג עם קריצה

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

מיני יציאת מצרים

סדרו במרכז השולחן בובות לגו/בובות קטנות אחרות, בדומה לבני ישראל היוצאים ממצרים, ותהיה לילדים תעסוקה שלמה לדקות ארוכות.

שולחן חג עם דמויות

קרדיט: nogaquilts pinterest

 

10 בובות- 10 מכות

המשגעות האלה להורדה בחינם, מהבלוג של האמא המגניבה הזו: הנה דם-צפרדע-כינים-ערוב-דבר והנה שחין ברד ארבה חושך בכורות

ילדה עם אצבעונים

קרדיט: toriavey

 

טלפון מפרעה

במהלך קריאת ההגדה, ברגע שאתם מרגישים שהקטנטים מאבדים סבלנות- זה הרגע לקבל שיחת טלפון מפרעה! אתם יכולים להשתמש בטלפון הנייד האמיתי שלכם או בטלפון צעצוע ייעודי. בשיחת הטלפון פרעה "מצווה" על כל הילדים מתחת לגיל 8 להכין פירמידה. לצורך המשימה תכינו מראש לגו, או קרטונים או כל מה שיש בבית שמתאים להשלמת המשימה על ידי הילדים ובהתאם לגילם. אפשר למנות ילד גדול יותר ל"מצרי" המפקח על הפעולה ובמידת הצורך עוזר להם.

טלפון

קרדיט: aish

 

בינגו פסח

הילדים צריכים להיות קשובים במהלך הסדר ולסמן בכרטיסיה שלהם את מה שמקריאים מההגדה – לכו על האלמנטים הקלים: שמות של שירים, שתיית כוס יין, איזכור השם פרעה… המנצח הוא הראשון שממלא שורה.

בינגו עם ציורים הקשורים לפסח

קרדיט: Chabad.org

 

סדר עם פלייסמנט

לא הייתי מצפה את השולחן בפלייסמנט ענק כמו זה שבתמונה, אבל לגמרי אפשר להדפיס דפים חינמיים מהרשת, בגודל A3 עם אלמנטים של פסח או סתם דפים נחמדים לצביעה – שאותם תניחו מתחת לצלחות של הילדים. עד שתתחיל הארוחה עצמה ויהיה שימוש בצלחות – יש להם מספיק זמן להשתעשע.

פלייסמנט עם ציורים של פסח

קרדיט: chai-home

 

פורים בפסח

אי אפשר (ולא צריך) להתכחש לעובדה שילדים אוהבים להתחפש כל השנה. אפשר להפתיע אותם במהלך הסדר ב"לכו לחדר ותביאו את הקופסה הסגולה מתחת למיטה".

ומה יש בקופסה? אביזרים לתחפושת של מצרים! אפשר תחפושות אמיתיות אם יש בבית, או דפים לצביעה כמו אלה שכאן בתמונה. הנה טמפלט להורדה בחינם.

ילדים בתחפושת מצרים

קרדיט: allthatsgoood

 

קווה קווה כשר לפסח

לא חייבים להשתמש בקווה-קווה המוכן כאן. אפשר להכין שאלות/משימות משלכם ולמקם במקומן- מה הכי טעים בצלחת הסדר? אילו 4 בנים מוזכרים בהגדה? ליד מי יושבת אמא בשולחן הסדר? מה המקום הכי גרוע להחביא בו אפיקומן? מכאן תמשיכו אתם עם השאלות המועדפות עליכם :)

דף קיפול קווה קווה להדפסה

קרדיט: downloadablecootiecatchers

 

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


3 + = 11

יש לעשות את הפעולת חשבון