8 דרכים לדעת שהקטנטנים מתחילים לגדול | הורים בכיף

8 דרכים לדעת שהקטנטנים מתחילים לגדול

אם גם הקטנטנים שלכם התחילו לאמץ את אחת מההתנהגויות הבאות, סימן שהם התחילו את המסע הארוך בדרך לעצמאות. מזל טוב! הילדים שלכם גדלים :)

08/10/2015
מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

אני לא יודע מה אתכם, אני בסיבוב האחרון של גידול ילדים כרגע. אני עם שלושה בנים וזה בהחלט מספיק לי מבחינתי, אבל מצד שני קשה לשחרר תקופות מסוימות ולעבור הלאה, הרי זו הפעם האחרונה שאני אעשה את זה בחיים! זו הסיבה שהמשכתי לקרוא לתאומים "התינוקות" עד גיל שנתיים, למרות שכבר היו לא מעט רמזים שהם מזמן פעוטות. הגיע הזמן שאשחרר כבר למען השם.

 

1. מתווכחים על החולצה

אני חושב שאחד הסימנים הברורים לכך שהעולל כבר אינו תינוק עוד, הוא אם הוא מתווכח אתך על צבע החולצה שהוא רוצה ללבוש. סליחה חבוב? ממתי יש לך דעה בכלל?

ילד

עזוב אבא, יש לך טעם מעפן

2. "זה שלי!"

פתאום הכל שלו. הכל. אם הוא מחזיק את זה, זה שלו. אם הוא רוצה את זה, זה שלו. אם הוא שיחק בזה לפני שעה, זה עדיין שלו. הכל שלו.

ילד עם משקפיים

3. מחווה של נדיבות

בהמשך לסעיף הקודם, גם היכולת לתת משהו משלהם לאחיהם או אפילו לי, זה כבר לא משהו שמאפיין תינוק בכלל. עוד יותר מכך לא מאפיין תינוקות היכולת לנסות להכריח אותך לקחת את הדבר הזה אפילו אם אתה לא רוצה.

ילדות בטבע

אווווווווווווווווווווווווווווווווו

4. חוש הומור

הרגע הזה שהם מבינים שמשהו שהם אמרו או עשו מצחיק אותך ואז הם חוזרים עליו שוב ושוב. ושוב ושוב. ושוב.

ילדה עם משקפת שחייה

ואני גם אמשיך לעשות את זה עד שתצטער על הפעם הראשונה הזו שצחקת!

 

5. מחווה של אהבה

אני חושב שהם כבר יודעים להפגין אותה. עוד לפני שהם אומרים את זה, באופן שבו הם הולכים לחבק אחרים. לפעמים אחרים שממש לא היו מוכנים לזה, או שבכלל לא רוצים חיבוק כרגע, או שפורצים בבכי כי הילד הזה שהם לא מכירים מחבק אותם ושיעזוב אותם כבר, אמא!! עדיין. הפגנת אהבה. אפילו אם קצת קריפית.

ילדים משחקים

אממממ… של מי הילד הזה? לא, לא מכיר…

6. לא בא לי!

אני לא יודע אם צריך להרחיב בעניין. אבל א. לא זכור לי שבכלל שאלתי אותך. ב. ואני יודע שכבר אמרתי את זה, ממתי יש לך דעה בכלל? אז מסתבר שיש. ושהיא נחושה מאוד.

ילד צועק

לא! בא! לייייייי!

7. שיטת הרצפה

המשך ישיר של סעיף ה"לא בא לי" בפעמים בהם הוא מתנגש עם סעיף "כן בא לי" מצד ההורה. או אז ניתן להבחין בילד שרוע על הרצפה צועק. נהוג לצלם ולצחוק בנימוס. תינוקות אגב, לא עושים את זה.

איך לבטל טנטרום ב10 שניותאיך לבטל טנטרום בעשר שניות?

הכינו מראש:
1 מכשיר סלולרי עם מצלמת סלפי.
קצת סבלנות
חוש הומור

Posted by Omri Amber Halfin on Sunday, August 2, 2015

 

8. פקודה ישירה

לסיום, אין ספק שמה שמבהיר סופית שכבר לא מדובר בתינוק יותר, הוא הרגע בו הם מתחילים לתת לך פקודות והוראות ישירות. ולהעניש אותך כשהם לא מתבצעות…

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


5 + = 12

יש לעשות את הפעולת חשבון