להתחיל את השנה כולם ביחד | הורים בכיף

להתחיל את השנה כולם ביחד

מדד שטוזים
דרגו את הכתבה:

קשה להושיב את הילדים לאורך כל ארוחת החג? ריכזנו עבורכם מספר טיפים מועילים שיעזרו לכולם לחגוג את השנה החדשה. יש לכם עוד עצות? אתם מוזמנים להגיב ולהוסיף!

ארוחת חג עם הילדים יכולה להיות אירוע מאוד כייפי ומגבש, אך בואו נודה, גם קצת מתיש. הילדים שמתבקשים לשבת מסביב לשולחן יותר מחצי שעה משתעממים במהרה. חלקם לא מוכנים לטעום את מאכלי החג שטרחנו להכין ואילו אנחנו, שלא רוצים לפתור את הסצנה עם הפיתרון הקל ("הספיק לכם? לכו לחדר לשחק" או: "תיראו טלוויזיה") רוצים בכל זאת לקיים ארוחת חג כשכל בני הבית ישובים מסביב לשולחן. ריכזנו עבורכם מספר עצות כיצד לשלב את הקטנטנים בשולחן החג, כדי שהשנה תתחיל על הצד הטוב ביותר.

התייחסו אליהם איך שמגיעים
אתם מוזמנים לארוחת חג אצל קרובי משפחה שלא ראיתם הרבה זמן, יכול להיות שהקטנטנים שלכם זוכרים אותם במעומעם (בכל זאת, עברה משהו כמו חצי שנה וזה שמינית מתקופת החיים לילד בן 4). אם הגעתם אחרונים, הילדים שלכם "יותקפו" בחיבוקים ונישוקים מצד המון אורחים שהם לא מכירים. בנוסף, ילדים שגדולים מהם בשנים בודדות ירצו לחבק אותם. התוצאה – הילד יכול לפרוץ בבכי, להתחבא מאחורי הרגליים שלכם ולא לרצות לצאת משם במשך חצי ערב. הישארו לידו, רדו לגובה שלו והעניקו לו תשומת לב מספר דקות, לפני שאתם מתייחסים למבוגרים האחרים. אל תתנו לילדים אחרים להבהיל אותו ובאופן כללי וודאו שהוא יודע שאתם שם בשבילו.

שלבו אותם בהכנת המנות
אנחנו יודעים, הילדים שלכם אוכלים הכי בריא שיש, אבל יש הבדל בין שניצל ופתיתים טעימים לצד סלט ירקות בריא שהם אוכלים ביום יום, לבין ממולאים שונים, תבשילים שמעוטרים בגרגרי רימון (אמרתם להם שהמיץ טעים וזה כמו ממתק, מה פתאום עכשיו לפזר את זה מעל העוף?) ואפילו אורז שמוגש בצורה שהם לא מכירים (יש גרגירי חומוס באורז! זה לא הדבר הזה שמשתמשים בחומוסיה?) התוצאה? הילד לא מוכן לאכול כלום! הפיתרון – שלבו אותם בהכנות. נכון הם קטנטנים עדיין, אבל מספיק שיעמדו לידכם במטבח, יסתכלו ויטעמו, יראו איך אתם מכינים מנה אחת או שתיים, כדי שהסקרנות שלהם תתפתח ואיתה הרצון לטעום.

הכינו תפריטים ושלטים – ביחד
הדפיסו את תפריט המנות לערב החג, ממש כמו במסעדה ותנו לילדים לקשט כל תפריט ותפריט. אם יש ילדים גדולים, תנו להם גם לכתוב אותו. לפפו כל תפריט, קישרו בסרט והניחו על הצלחות. אפשר גם להכין ברכות שנה טובה או שלט על דלת הבית, נראה אותם רוצים לעזוב עכשיו את שולחן החג.

הפתעות הפתעות הפתעות
עוברים בחנות "הכל בדולר" או חנות צעצועים זולה ורוכשים מלאי צעצועים זולים, כמספר המנות, כפול מספר הילדים. לאחר כל מנה מחלקים לכולם צעצוע קטן וחמוד שיעסיק אותם היטב בדקות הקרובות. לא מתנים את קבלת הצעצוע בכלום: הילד אכל או לא אכל, התנהג יפה או לא, הוא עדיין יקבל צעצוע! אנחנו לא רוצים להפוך את שולחן החג לאירוע דידקטי.

תנו להם זכות בחירה
נותנים לקטנטנים לבחור את הרימונים הכי יפים ובוהקים בחנות הירקות כדי שיקשטו את שולחן החג (ומשאירים אותם, גם אם הבחנתם ביפים יותר בדוכן), מאפשרים להם לבחור את צבע המפיות וה"ראנר" (אם השילוב מזעזע תגידו לדודה שמחמיצה פנים שהילד בחר בעצמו) ומזמינים אותם לסדר ביחד אתכם את שולחן החג ולקשט אותו. תגלו שהם יאהבו יותר את ארוחת החג והם יזכו בזכרונות טובים שיישארו איתם שנים.

אל תתנו להם לחכות

אנחנו אישית מסוגלים לחכות עד שהמנות יוגשו (למרות שאכלנו רק ארוחת בוקר קלילה והבטן כבר נדבקת לנו לגב), אבל אין צורך לתת לילדים לחכות. נסו להימנע ממצב בו הקטנטנים מסתכלים בעיניים כלות על תפוחי האדמה שהכנתם, אלו שאסור לגעת בהם עד שמתיישבים לשולחן. מצד שני לא נגיש להם חטיפים לא בריאים, אז אפשר לתת להם לנשנש ירקות חתוכים, גרגרי חומוס חמימים ומומלחים. גם אם התיאבון יהרס להם במעט, לפחות הם אכלו משהו מזין.

 

דרגו את הכתבה:

השאירו תגובה


+ 7 = 13

יש לעשות את הפעולת חשבון